Про це розповіли 23 серпня в Головному управлінні розвідки Міноборони. Зазначили, що окупанти використовують новий метод, щоб зробити потрібну "картинку" для пропаганди та маніпуляцій.

До теми У реанімації помер працівник ЗАЕС, який потрапив під обстріл окупантів в Енергодарі

"Мінометні обстріли передмість Енергодару віднедавна мають конкретну ціль: золовідвали Запорізької ТЕС", – написали у розвідці.

Утворилися хмари пилу

росіяни атакували золовідвали, оскільки це місця, де зберігають відходи, які утворюються в процесі роботи теплових електростанцій. У золі сконцентровані отруйні речовини. Зокрема, рівень радіації у мінімум у 2,5 раза перевищує природний фон. Ці відходи можуть утворювати пил, який поширюватиметься на значні відстані.

Зауважте Нахабство, – Зеленський про скликання росією Радбезу ООН щодо ЗАЕС

Після мінометних обстрілів по золовідвалах вже утворилися хмари пилу. Вони поширились на околиці Енергодару. Поблизу атомної станції виміряли радіаційний фон. Він є підвищеним.

Окупанти намагаються представити ці дані як результати міфічних "обстрілів з боку ЗСУ,
– повідомила розвідка.

Пожежі біля ЗАЕС

Поблизу Запорізької атомної електростанції загорівся ліс. Пожежа виникла після обстрілів. Окупанти її не намагаються загасити.

Обстріл ТЕС 22 серпня

Неподалік від Запорізької ТЕС 22 серпня пролунав вибух. Міський голова Енергодара Дмитро Орлов зазначив, що під прицільний обстріл потрапив автомобіль. Відомо про загиблого 44-річного місцевого мешканця.

Машину обстріляли практично впритул. Вірогідно, з автомата,
– сказав Орлов.

За словами Орлова, ще один чоловік 1996 року народження отримав поранення. За його життя борються лікарі.

Крім цього, росіяни з мінометів гатили по ТЕС. Вони пошкодили центральний тепловий пункт. Енергодарці зазначили, що перед обстрілом, за 2 години, до міста приїхали російські пропагандисти. Згодом з'явився сюжет, що це Збройні Сили України атакували ТЕС.

Зверніть увагу – в Енергодарі виникла масштабна пожежа: дивіться відео