Про це 24 Каналу сказала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, росіяни не гребують нічим – навіть вчиненням катастрофи.

До теми У Міноборони сказали, чи вплинув підрив ГЕС на позиції ЗСУ

"Безумовно, це терористичні дії. Росіяни демонструють, що в них немає меж. Вони пробивають чергове дно з огляду на закони і звичаї ведення війни", – зазначила Маляр.

Ворог щодня показує, що ігнорує будь-які правила та норми. Мовиться про знищення цивільного населення, руйнування енергетичної інфраструктури, а тепер – вчинення екологічної катастрофи.

Росіяни намагались завадити наступу ЗСУ

Окупанти не знають, що робити перед наступом українських військових. Від безвиході ворог вдався до підриву Каховської ГЕС, але це йому нічого не дасть.

"Росіяни фізично бояться ЗСУ, тому вони вдаються до різних руйнівних дій. Зокрема, вони не гребують навіть вчиненням катастрофи – екологічної, техногенної", – додала Маляр.

Підрив Каховської ГЕС: головне

  • Вночі проти 6 червня російські загарбники підірвали Каховську ГЕС. Гідроелектростанція вже повністю пішла під воду, як і деякі населені пункти в Херсонській області.
  • Катастрофа може спричинити аварію на Запорізькій АЕС, система охолодження якої працює на воді з гідроелектростанції. Однак наразі ситуація контрольована.
  • Підрив Каховської ГЕС першочергово матиме наслідки для Криму, адже півострів залишиться без води на роки. Своїми діями росіяни зробили гірше й собі також.