На півдні росіяни перебувають в обороні. Про це 24 Каналу сказала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

До теми Каховська ГЕС уже вся під водою: ДПСУ показала відео

"До речі, зранку була нарада щодо того, чи впливає ця катастрофа на позиції наших ЗСУ. Станом на зараз усе відбувається за планом", – наголосила заступниця міністра оборони.

Маляр про вплив підриву Каховської ГЕС на позиції ЗСУ: дивіться відео

Яка ситуація на півдні

З 24 лютого 2022 року ми у стані оборони. Головні завдання – не пропустити ворога далі й забрати те, що він тимчасово окупував. Зараз на півдні точаться бої місцевого значення, про які повідомляє Генштаб. Ворог перебуває в обороні.

"Подекуди є певне просування. Але, зрозумійте, динаміка постійно змінюється. Обидві сторони постійно трошки просуваються то в один бік, то в інший. Зарано говорити про якісь результати. Йдуть бої місцевого значення", – підсумувала Ганна Маляр.

Підрив Каховської ГЕС: що відомо

  • Зранку 6 червня стало відомо, що росіяни здійснили підрив Каховської гідроелектростанції, що розташована на Херсонщині. Внаслідок дій ворога почалося підтоплення найближчих до Дніпра населених пунктів.
  • Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що вода підійметься до критичного рівня приблизно через 5 годин. Жителів правобережжя закликали зібрати усі необхідні документи й речі першої потреби та чекати на евакуацію. Мешканців лівого берега попросили зробити усе можливе, аби убезпечити себе, та негайно залишити небезпечну територію.
  • Станом на 7 ранку було відомо про евакуацію 10 населених пунктів та міста Херсон.
  • У мережі з'явилися кадри жахливих наслідків терористичних дій Росії. Мер Нової Каховки повідомив, що вже затоплений зоопарк, літній театр, вода підійшла до пам'ятника Шевченку. Також затоплені кафе та дитячий майданчик.
  • Партизанський рух "Атеш" встановив, що Каховську ГЕС підірвав 1-й батальйон 205-ї мотострілецької бригади. Терористам обіцяють розплату.