Однак такими діями росіяни загрожують лише своєму війську. Про це в ефірі національного марафону розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк, передає 24 Канал.

Дивіться також Дамба Каховської ГЕС має стратегічне значення для Росії: чи можуть її підірвати

Гуменюк висловилася щодо дій росіян на Каховському водосховищі

Речниця зазначила, що окупанти, підтоплюючи Каховське водосховище, створили собі "мінну пастку" на лівобережжі Херсонщини. До того ж вони також втратили багатьох своїх солдатів внаслідок, затопивши окремі ділянки регіону без попередження.

Вони самі для себе створили пастку, оскільки залили водою ті ділянки узбережжя, які замінували,
– підкреслила Гуменюк.

За її словами, такі дії викликали обурення серед російських пропагандистів. Тож тепер загарбники намагаються маневрувати по замінованих ділянках за допомогою човнів, які вони вкрали у жителів Херсонщини.

Крім цього, росіяни намагаються забирати з островів на Дніпрі все, що їм може знадобитися надалі на війні, зокрема, боєкомплекти та зброю.

Окупанти вчиняють диверсії на Каховському водосховищі

  • Херсонський активіст Володимир Молчанов 7 травня розповів, що наразі вода у Каховському водосховищі – на максимальному рівні. Він зауважив, що підтоплення дійсно можливе на певний час.
  • Попри це, активіст наголосив, що постраждати можуть саме російські позиції. За його словами, підняття рівня води у Дніпрі не вийде уникнути.
  • Про підняття рівня води на Каховському водосховищі повідомили також і журналісти видання The New York Times. Там зазначили, що рівень води досяг найвищого рівня з 1992 року, що збільшує ймовірність затоплень у регіоні.