Про це 24 Каналу заявив херсонський активіст Володимир Молчанов. Він зауважив, що окупанти нарікають на те, що вода загрожує Кам'янці-Дніпровській.

Дивіться також Херсон закриють на 58 годин: перебувати на вулицях буде заборонено

"Там дійсно перегороджена річка Білозерка, перегороджена дамбою й стоять помпи, які воду, що стікає з Білозерки, на вищий рівень Каховського водосховища перекидають", – заявив херсонський активіст.

Молчанов припускає, що ця загроза є надуманою окупантами через те, що здійснюється безконтрольний спуск води.

Найімовірніше, росіяни просто бояться просування ЗСУ островами і їх хочуть на певний час підтопити. Островами нижче Каховської греблі, островами дельти Дніпра,
– переконаний активіст із Херсона.

Він зауважив, що підтоплення дійсно можливе на певний час.

"Але я не впевнений, що постраждають переважно ЗСУ, які ці території контролюють за допомогою Сил спеціальних операцій", – розповів Володимир Молчанов.

Він припускає, що постраждати можуть саме російські позиції.

Як росіяни намагаються протистояти просуванню ЗСУ островами Дніпра: дивіться відео

Підняття води не уникнути

"Я не думаю, що там є якась загроза нині, що буде повінь. Хоча підйом води буде просто через те, що та вода з великої повені всієї України, звичайно, що нікуди в іншому напрямку не подінеться", – переконаний активіст.

Вода пройде через "нижній" Дніпро, тому підняття води буде неможливо уникнути.

"Що стосується російських перспектив, то вони там, звичайно, абсолютно ніякі. Вода спаде, і тоді лівий берег залишиться без зрошення і з доволі низьким рівнем наповнення з Північнокримського каналу, якщо він взагалі буде. І Крим залишиться так само без води", – вважає Молчанов.

Що відбувається на Херсонщині

  • Керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що висадитися на островах в Дніпрі на Херсонщині – дуже ризикований крок. Його, за її словами, командування не може це дозволити, аби не наражати на небезпеку військових та цивільних.
  • Окупанти примусово вивозять населення Херсонської області. Обіцяють везти в Генічеськ, а врешті вивозять до Сибіру.
  • У тимчасово окупованому Генічеську росіяни оприлюднили пам'ятку щодо дій під час "евакуації". Ймовірно, загарбники планують зробити "жест доброї волі".