Авторство ж цього фейку напевно належить міністру оборони Росії Сєргєю Шойгу. Таку думку висловив 24 Каналу офіцер ЗСУ Тарас Березовець, додавши, що Шойгу й раніше вигадував дзеркальні відповіді на успішні операції України.

До теми Не просто викрав гелікоптер, – російський пілот детально описав, як перегнав Мі-8 в Україну

Фантомні болі росіян

Глава міноборони не вперше поширює фейки. Раніше він розповідав про "втрати" української авіації після того, як сама Росія позбулася завдяки українським силам понад двох десятків вертольотів.

Шойгу, якого ще називають дід Кужугет (по батькові Шойгу – Сєргєй Кужугетович – 24 Канал) не вигадав нічого кращого, ніж дзеркально брехати та розповідати байки про нібито українські "втрати",
– зазначив офіцер ЗСУ.

Тарас Березовець прокоментував черговий фейк росіян: дивіться відео

Коли були ліквідовані та пошкоджені 24 російських ударних гелікоптери Ка-52 та Мі-8 на аеродромах Бердянська та Луганська, журналісти російських провоєнних каналів звернули увагу на те, що дід Кужугет назвав аналогічну цифру. За його словами, за кілька днів буцімто були "ліквідовані" саме 24 українських винищувачів.

Чому вони брешуть – це питання до психіатрів, адже Шойгу міг назвати цифру 23 чи 25, а сказав 24. Це, напевно, щось по Фрейду,
– припустив Тарас Березовець.

Подібна ІПСО про нібито "втечу" в Росію українського пілота, абсолютно дзеркальна відповідь росіян. Вона, на думку офіцера ЗСУ, вказує на їхні фантомні болі від того, що російські військові льотчики насправді тікають в Україну.

Більше про новий фейк російської пропаганди

  • В російських ЗМІ 18 листопада поширили фейк про нібито "переліт" українського льотчика на бік Росії. Джерелом цієї інформації нібито став льотчик гелікоптера Ка-52 Алєксєй Воєвода, який і допоміг здійснити "втечу".
  • Представник ГУР Андрій Юсов спростував цей фейк, пояснивши, що "це запізніла російська ІПСО", яка є відповіддю на "масову здачу в полон і перехід на бік України російських окупантів".
  • Також в Повітряних силах та Сухопутних військах ЗСУ підтвердили, що усі льотчики перебувають на місці.
  • Нагадаємо, що українській розвідці вдалося здійснити операцію (її підготування тривало пів року), результатом якої став перехід на бік України 28-річного російського пілота Максима Кузьмінова. Він також перегнав на територію нашої країни російський вертоліт Мі-8.
  • Кузьмінов, який служив у 319 окремому вертолітному полку армійської авіації Росії у Приморському краї, пролетів приблизно 20 кілометрів з аеродрому у Курську до Харківської області.
  • Зараз російський льотчик, який не підтримує війну Росії проти України, перебуває зі своєю родиною перебуває в нашій країні.