Про це 24 Каналу розповіла начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк. За її словами, росіяни час від часу активізуються на цьому напрямку.

Дивіться також Удари по підприємствах, підстанції та складах: все, що відомо про атаку "Шахедами" 30 січня

Робота на лівому березі

Окупанти не полишають спроб просуватися. Утім, вони мають складнощі із формуванням штурмових груп, які намагаються протистояти бійцям ЗСУ.

"Але коли вони (росіяни – 24 Канал) збираються, то відправляються у далеку дорогу і без підтримки бронетехніки. Власне, тут у них виникають суперечки: обізнані кадрові військові вимагають від командування бронетехніку, а ті економлять", – зазначила Гуменюк.

За минулу добу, станом на 30 січня, нараховано 8 спроб штурмів. Але всі вони вкотре виявилися невдалими для росіян, і ті повернулися на вихідні позиції. Окупанти втрачають 70% групи, яка виходить на штурм у складі 10 – 15 осіб.

"Наша контрбатарейна боротьба потужно спрямована на знищення ворожої артилерії. Нам вдається нищити і їхні човни там, де вони намагаються маневрувати поміж островами. Вибиті за минулу добу кілька спостережних пунктів призвели до того, що ворогу було потрібно поновити особовий склад на цих островах, і саме тому вони спрямували декілька човнів – три було знищено", – розповіла начальниця прессцентру.

Що відбувається на Херсонському напрямку: останні новини

  • На лівому березі росіяни переважають чисельністю та укріпленнями. Утім, їхні неприкриті бронетехнікою штурми не дають бажаних результатів і вони повертаються на вихідні позиції із втратами.
  • На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини та в Криму росіяни зводять оборонні укріплення. Ворог розуміє, що позиції українських Сил оборони стають все ближчими до них.
  • У ніч на 30 січня росіяни випустили 35 дронів-камікадзе по території України. Таким чином вони пропрацьовують нашу систему ППО, вочевидь готуючись до чергової ракетної атаки.