Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін у коментарі радіо розповів, як діяла Росія, затримуючи українського консула у Санкт-Петербурзі.

Читайте також Україна працює над поверненням додому затриманого в Росії консула, – МЗС

Росіяни фактично напали на консула

Вчора (16 квітня – 24 канал) ми зіштовхнулися фактично з нападом правоохоронних органів Росії на нашого співробітника. Вони вдали, що не впізнали представника українського консульства,
– зазначив Єнін.

Також заступник міністра зауважив, що російська сторона після цієї провокації найімовірніше запропонує консулу залишити територію Росії.

"Ми абсолютно не сприймаємо схожий шантаж і практику провокацій, яка стає дедалі грубішою", – заявив він.

Єнін наголосив, що обов'язком України є зробити все можливе для безпеки закордонних дипломатичних установ, навіть якщо йдеться про установи у державі-агресорі.

Однак, якщо російська сторона оголосить консула персоною нон-грата, Київ буде змушений так само дієво реагувати на цю провокацію Москви.

Дізнайтеся більше Що відомо про затриманого в Росії консула Олександра Сосонюка

Затримання консула у Санкт-Петербурзі: основне

  • Працівники ФСБ 16 квітня затримали у Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка.
  • Його звинуватили нібито в отриманні "інформації закритого характеру під час зустрічі з громадянином Росії". У ФСБ заявили, що "до іноземного дипломата застосують заходи відповідно до норм міжнародного права".
  • У МЗС України назвали такі дії Росії "чистою провокацією" та порушенням Віденської конвенції. Дипломат не має жодного стосунку до дій, в яких його звинувачують.
  • У відомстві також додали, що вирішують, як повернути Сосонюка додому.