Журналістка з Херсону Євгенія Вірлич розповіла 24 Каналу, якої мети хоче досягнути ворог розкраданням заповідника. Окупанти наче провели "бартер" – українських тварин забрали, натомість привезли з російських зоопарків.

Не пропустіть 8 років приходить на берег і чекає господаря: історія черкаського Хатіко доведе до сліз кожного

"Це ж було вже"

Схожа ситуація уже траплялася, коли окупанти відступали з Херсона у 2022 році. Тоді росіяни викрали славнозвісного єнота, проте він – далеко не єдина тварина, яку ворог вивіз під час втечі. Окупанти за наказом російського командування забрали в анексований Крим більшу частину колекції зоопарку – від лами до віслюка та білок.

За даними міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, росіяни з асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида.

Усі ці види занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП). Статус цих тварин – "зниклий з природи", "на межі зникнення" та "близький до тих, які перебувають під загрозою знищення".

Ця тактика, на мій погляд, більше медійна, тому що вони вивезли рідкісних тварин. Вони тепер будуть хизуватися наявністю цих тварин в Росії. Вони умовно "рятують" тварин від обстрілів, як росіяни люблять казати. Приміром, як вони рятували "Скіфське золото", музейні експонати та пам'ятники,
– наголосила журналістка з Херсона.

Ворог завіз до "Асканії-Нової" тварин з Росії

За даними Руслана Стрільця, окупанти поширюють інформацію про те, що вони здійснили "обмін" між українським біосферним заповідником "Асканія-Нова" та російськими – природним біосферним заповідником "Ростовський" та асоціацією зі збереження і відновлення рідкісних та зникомих видів тварин "Жива природа степу".

Натомість до зоопарку "Асканія-Нова" були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако,
– наголосив міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

Тварини, яких забрали окупанти, були не просто рідкісними. Протягом багатьох десятиліть з ними працювали українські фахівці та виводили унікальні породи.

Росіяни викрадають тварин з ТОТ

  • 6 листопада у ЦНС з'явилася інформація про вивезення тварин до краснодарського "Сафарі-парку". Там зазначили, що це відбувається в межах так званої "угоди про співробітництво" з окупаційною адміністрацією.
  • Однак директор "Асканії-Нови" Віктор Шаповал спростував ці дані. За його словами, це не перша така "угода про творчу співпрацю та обмін тваринами". У серпні 2023 року окупаційна адміністрація також уклала договори із заповідником "Ростовський", асоціацією "Жива природа степу" та "Ростовським-на-Дону" зоопарком.
  • Нагадаємо, ще 5 листопада 2022 року директор кримського парку левів – "Тайган" Олег Зубков заявляв, що тварин нібито вирішили "евакуювати" з Херсона у Крим згідно із розпорядженням так званого "голови" окупаційної адміністрації області Владіміра Сальдо.
  • Колаборант приїхав на Херсонщину особисто. Сальдо навіть вистачило наглості оприлюднити відео, як він забирає цих єнотів. Тваринки пручались і не хотіли, щоб їх чіпали, проте це його не зупинило.
  • Згодом речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук звернувся до росіян з вимогою повернути єнота. Він запропонував обміняти його на 10 росіян.