Таку інформацію Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив у своєму зведенні про ситуацію на фронті станом на 18:00 25 червня.

Актуально Ворог атакував десятками ракет, у ГУР спрогнозували час кінця війни: основне за 122 день війни

Після відведення підрозділів наших військ ворог закріплюється в районах населених пунктів Сєвєродонецьк, Сиротине, Воронове та Борівське,
– розповіли у Генштабі.

Згодом відведення українських військових прокоментував й Сергій Гайдай, який очолює Луганську ОВА, та сам родом із Сєвєродонецька. "Ми повернемо своє місто! Це ненадовго. Сєвєродонецьк – це Україна", – наголосив він.

Чому українські військові відійшли з Сєвєродонецька

Збройні Сили України майже 4 місяці стримували російських окупантів біля обласного центру Луганської області. У Кремлі думали, що захоплять Сєвєродонецьк ще 1 червня, однак наші захисники вщент зруйнували ворожі плани, то ж військово-політичному керівництву держави-агресорки доводилося кілька разів переносити терміни захоплення міста.

Однак за 4 місяці активних боїв та постійних обстрілів позиції українських оборонців були вже вщент зруйновані. Аби не допустити оточення, їх мусили вивести з міста. Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай пояснював, що на неукріплених позиціях кожного дня росла б кількість загиблих захисників. То ж наші військові покинули місто й зайняли вигідніші позиції. Тепер вони вестимуть бій з них.

Росіяни встановлюють у місті свою "владу"

Керівник військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецька Олександр Стрюк розповів, що росіяни вже призначили у місті свого гауляйтера, якого назвали "комендантом". Він готує підґрунтя для тривалої окупації Сєвєродонецька та наводить там свої порядки. Росіяни не дозволяються місцевим мешканцям евакуюватися з міста на підконтрольні українському уряду території.

До теми Гайдай показав останній відзнятий бій оборонців у промзоні Сєвєродонецька

Наступ на Луганщині може сповільнитися

Нещодавно американський Інститут вивчення війни повідомив, що темпи наступу російської армії у Луганській області можуть сповільнитися. Все тому, що у Сєвєродонецьку ворожі війська зазнали дуже великих втрат, які були просто не співмірні з захопленням міста.

Тобто такі тривалі та виснажливі бої були необхідні для того, щоб сповільнити, деморалізувати та виснажити росіян. Експерти вважають, що окупанти нераціонально використали свої сили, коли стягнули максимальну кількість техніки та бійців у Сєвєродонецьк.

Це може вас зацікавити – як українські захисники обороняли Сєвєродонецьк: відео