Ситуація на ЗАЕС напружена впродовж усього повномасштабного вторгнення. В етері 24 Каналу генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт, засновник фонду "Закриємо небо України" Ігор Романенко припустив, навіщо окупанти знову замінували ЗАЕС, шантажуючи світ ядерною катастрофою.

Дивіться також Як вигнати путінську армію із ЗАЕС: військовий огляд від Світана

Цілеспрямований шантаж

Російські загарбники своїми діями намагаються привернути увагу до ситуації на ЗАЕС, щоб Захід відчував загрозу й схилявся у бік того, що треба зупиняти допомогу Україні, перейти до переговорів й легітимізувати захоплені українські землі.

Росія цілеспрямовано чинить тиск на партнерів України. Для нас ця ситуація непроста, але це не означає, що можна іти на будь-які поступки Кремля, тому що агресор робить все можливе, щоб досягти бажаного,
– мовив Романенко.

За його словами, Кремль підіймає інформаційну планку. Ворог тисне на союзників України на двох напрямках – це можлива ескалація й можливе застосування ядерної зброї.

"Коли проходить певний час, росіяни шукають інформаційні приводи для того, щоби знову привертати увагу, повертатися до цього питання й у такий спосіб тиснути на керівництво наших союзників", – додав генерал-лейтенант у відставці.

Блекаути на ЗАЕС: останні новини

  • На окупованій росіянами Запорізькій АЕС увечері 1 грудня стався повний блекаут. Обрив лінії електропередач створило загрозу ядерній і радіаційній безпеці.
  • У Міненерго відреагували на восьмий блекаут на Запорізькій АЕС за час окупації. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, щоразу світ – на межі повторення Фукусіми, тому дії Росії на ЗАЕС вимагають жорсткішої реакції світу.
  • 20 січня у МАГАТЕ повідомили, що ЗАЕС протягом тижня втрачала на декілька годин резервне джерело живлення реакторних установок.