Росіяни хотіли 20 лютого завдати ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі Харкова. Про це на брифінгу розповів заступник головного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов, інформує 24 Канал.

Читайте також Авіаналіт чи масований ракетний обстріл: що чекати від Росії 24 лютого

Ракети попадали в Росії

Загарбники запустили 11 зенітних керованих ракет з Бєлгородської області. Однак по території України влучила лише одна ракета. Решта розірвались у повітряному просторі Росії. Залишки впали в область, звідки запускали.

Ймовірно, ракети попадали від несправності озброєння, якому, як запевняють окупанти, "аналогов нєт". Так само могла вплинути слабка навченість бійців "другої армії світу".

Серед росіян – панічні настрої

Громов зауважив, що почастішали вибухи на території Росії. При цьому – саме на об'єктах критичної інфраструктури. Внаслідок цього поширюються панічні настрої серед населення Бєлгородської області, яке вже розуміє, як жити без електрики та опалення.

Раніше була інформація щодо подібних самообстрілів у Воронезькій та Курській областях.

Чи буде масована атака 24 лютого

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що зараз нагнітають ситуації через роковини повномасштабного російського вторгнення. Окупанти люблять сакральні дати, тому усі очікують масованих ракетних атак.

Однак в розвідці наголошують, що це не є чимось надзвичайним. Росія масовано атакувала Україну ракетами вже понад 20 разів.

Зауважимо, що прогнозував ракетний удар на 23 та 24 лютого і глава ГУР Кирило Буданов. Водночас він попередив українців про те, що чогось особливого очікувати не варто. Але це не означає, що можна ігнорувати повітряну тривогу.

Давайте так: нічого незвичайного (до 24 лютого – 24 Канал) не буде. Звичайні намагання… Планується невеликий ракетний удар,
– розповів Кирило Буданов.

Він також наголосив на тому, що від початку повномасштабного вторгнення ми вже кілька десятків разів переживали масовані ракетні удари. У будь-якому разі ваша задача – перебувати в укритті доти, поки не буде сигналу про відбій. Цей алгоритм дій може врятувати вам життя.