Зброя доволі примітивна, тому дуже швидко виготовляється. КАБи стали великою проблемою на сьогодні. Депутат Херсонської обласної ради та військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань розповів 24 Каналу, де росіяни найбільше використовують планувальні авіабомби.

Цікаво Незручний напрямок для росіян, – Світан про проблеми ворога на лівому березі Херсонщини

Росіяни просто стирають населені пункти Херсонщини

КАБи можна з легкістю встановити та використовувати у великій кількості, тому росіяни так активно ними атакують. Раніше окупанти по правому берегу Херсонщини застосовували 1 – 2 авіабомби на добу, зараз же – близько 50 – 70 КАБів щодня.

У листопаді російська армія застосувала рекордну кількість КАБів на добу – понад 103 керованих авіабомб.

КАБ

Керовані авіаційні бомби, які можуть сягати у вазі як 500 кг, так і 1500 кг. Зброя оснащена аеродинамічними поверхнями та системами наведення, що підвищує влучність потрапляння у ціль.

Зараз відомо про використання наступної зброї на території України: УПАБ-500В; УПАБ-1500В; Гром-Э2; Дрель; ФАБ-500; ФАБ-1500.

Найбільше від ударів потерпають населені пункти, які розташовані безпосередньо на узбережжі Дніпра, зокрема Бериславського району: Берислав, Козацьке, Веселе.

Особливо Веселе та Козацьке – це населені пункти поблизу Каховської ГЕС, саме їх окупанти майже стирають, засипаючи керованими авіабомбами. Також Берислав значно страждає від застосування КАБів і артилерії,
– наголосив Сергій Хлань.

Хлань про застосування окупантами КАБів по правому берегу Херсонщини: дивіться відео

Противник намагається знищити та постійно б'є по медичному закладу – Бериславській районній лікарні. Саме місто також потерпає від тотальних обстрілів ворога.

Актуальна ситуація в Херсонській області

  • 21 листопада, ЗСУ уразили пункт управління російських окупантів поблизу Олешківських пісків, що на Херсонщині. Для атаки українські воїни застосували керовані авіаційні бомби.
  • Бої навколо Кринок Херсонської області у нижній течії Дніпра вкрай неприємні для росіян. Британська розвідка констатувала, що наземні бої характеризуються заплутаними зіткненнями піхоти та артилерійськими перестрілками у складній лісистій місцевості.
  • Сили оборони посунули загарбників на 3-8 км від Дніпра на лівому березі Херсонщини. Попри щоденне знищення 4−10 артилерійських систем, росіяни не припиняють обстрілювати артилерією правобережжя Херсонської області.