Таку думку в ефірі 24 каналу висловив представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. Водночас Росія може скористатися заявою Німеччини щодо застосування Bayraktar.

Зверніть увагу Маємо право, – посол України відповів на "стурбованість" Німеччини застосуванням Bayraktar

"На рівні президентів, мені здається, така ймовірність (нормандської зустрічі – 24 канал) – нульова. На рівні міністрів, можливо, вона відбудеться. Але я не очікую жодних продуктивних рішень, оскільки Росії не вигідно брати участь у нормандському форматі", – сказав Гармаш.

Нормандський формат завжди накладає на Росію зобов'язання, а вона дистанціюється від будь-яких обов'язків щодо мінських домовленостей, сказав представник Донеччини у ТКГ.

Наслідки реакції Німеччини

За словами Гармаша, заява німецьких партнерів про стурбованість застосуванням Україною безпілотника Bayraktar може дати Росії стимул до зустрічі міністрів. Сергій Лавров, ймовірно, захоче звинуватити Україну у "порушенні мінських домовленостей" через застосування Bayraktar на високому рівні.

Сергій Гармаш пояснив, що в Меморандумі 2014 року написано, що заборону введено на застосування іноземних безпілотників. Натомість Bayraktar після того, як вони їх купили у Туреччини, є українськими безпілотниками.

В цьому випадку Україна не порушила Меморандум 2014 року. Ми вже третє засідання ТКГ намагаємося добитися від Росії, аби вона назвала, які документи називає мінськими домовленостями, що саме вона має на увазі.

Сергій Гармаш

Представник Донецької області у ТКГ

Сергій Гармаш про зустріч у нормандському форматі: дивіться відео

Нормандський формат: останні новини

  • У Кремлі 14 жовтня висловилися щодо можливої зустрічі у нормандському форматі, Росія вкотре переклала відповідальність на Україну: мовляв, "поки Київ не виконає домовленості попереднього саміту, то наступного не буде".
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що останні заяви Сергія Лаврова йдуть всупереч із домовленостями лідерів нормандського формату.
  • 26 жовтня у соцмережах Дмитро Кулеба повідомив, що глави МЗС країн "нормандської четвірки" готові до проведення перемовин. Є один виняток – глава МЗС Росії Сергій Лавров.