Про це в етері 24 Каналу наголосив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що демонструючи випадки з підпалами, в Росії формується інша, відмінна від загальної у російського населення, думка про те, що кремлівський режим робить щось не те.
Дивіться також Відплата обов'язково буде для всіх, – ГУР про ліквідацію російського полковника в Підмосков'ї
В Росії збільшення підпалів може призвести до напруги в суспільстві
Клочок зазначив, що з людьми, які влаштовують підпали, працюють, знаходять різні способи й методи впливу на них. Історія зі спаленням ФСБ – це продовження тренду, який останнім часом "загубився".
Експерт вважає, що як тільки ця тенденція відновиться, набуде масштабного характеру, тоді можна буде говорити, що у такий спосіб чи з ідеологічних міркувань, чи з меркантильних фінансових, але у росіян створюється картинка невдоволення чинною владою.
Це може призвести до соціальної напруги, активізації суспільства. Якщо говорити про зміну режимів у різних країнах, то часто-густо це відбувається не тому, що всередині країни хтось надумав підпалити військкомат або приміщення ФСБ,
– озвучив Клочок.
Аналогія з Жовтневою революцією
Експерт навів аналогію з Жовтневим переворотом в Росії, який здійснив Лєнін, перебуваючи практично в екзилі, але він приїхав у Росію, мав гарне фінансування, аби організувати ці процеси.
Додатково він використав ситуацію палацового перевороту після лютого 1917 року, коли був усунутий від правління імператор. Тоді складалась сприятлива ситуація для більшовиків і вони здійснили черговий переворот.
Змінюються часи й люди, але методи й принципи – ні. Україні буде складно перемогти Росію у конвенційному протистоянні, бо вона виділяє все більше й більше грошей на ВПК. 2025 рік обіцяє бути рекордним щодо цього,
– озвучив Клочок.
На погляд експерта, зовнішнє формування громадської думки, що можна щось змінити, може спонукати росіян до конкретних дій. Це не означає, зі слів Клочка, що вже завтра вони встануть і підуть діяти, однак українській стороні варто докладати зусиль, аби масштабувати ці процеси (підпали) на території країни-агресорки.