Про результати підрахунків запасів повідомив міністр природних ресурсів та екології Росії Олександр Козлов. Раніше, у квітні 2021 року, росіяни вже робили схожі прогнози.

Актуально У Кувейті спалахнула пожежа на одному з найбільших у світі родовищ нафти: є постраждалі

Скільки нафти та газу залишилось в Росії

За його словами, при актуальному рівні видобутку природних ресурсу в Росії, нафти вистарчить ще на 59 років, а газу – на 103 роки.

Однак там переконані, що запаси можна збільшити, якщо розвивати геологічну розвідку. Зокрема мовиться про важкодоступні регіони для дослідження. 

Попередні підрахунки росіян

Очільник Федерального агентства з надрокористування "Роснадра" Євген Кисельов у квітні 2021 року в інтерв'ю заявив, що запасів нафти в Росії вистачить на 58 років. Однак, він наголосив, що з них рентабельних всього 19 років. 

Водночас Кисельов запевняв, що з розвитком технологій цей рубіж нібито буде постійно відсуватися. На його думку, запасів нафти вистарчить "до нескінченності", а запасів газу в Росії є більш ніж на 60 років.

Видобуток природних ресурсів Росії: статистика

У 2020 році видобування російського газу та нафти знизилось на 8,6% – до 512,68 мільйона тонн. За попередній рік там отримали майже 700 мільярдів кубометрів газу.

Важливо У Європі вартість газу перетнула позначку у 300 доларів: чому тариф пішов вгору

Натомість у 2019 році Росія встановила рекорд. Тоді росіянам вдалось видобути з надр землі аж 568 мільйонів тонн нафти та газу.