Таку думку 24 Каналу озвучив головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах. За його словами, Ер-Ріяд може підвищити видобуток нафти.

Читайте також G7 у Хіросімі та історичний візит до принца Салмана: чому саме зараз і чого чекати Україні

"Ер-Ріяд може рекордно підвищити видобуток нафти та вплинути на ціни. Це саме те, чого Путін найбільше боїться, його дохід може суттєво скоротитися. Ер-Ріяд може не натиснути, а просто рекомендувати арабським державам зменшити відносини з Росією. Для Росії це серйозна втрата", – вважає він.

Україна повинна перетягнути Ер-Ріяд на свій бік

Мохаммад Фараджаллах зазначив, що Саудівська Аравія підтримує Україну гуманітарною допомогою, але не військовою. На його думку, для України дуже важлива підтримка хоча б одного з центрів впливу – арабського світу або Китаю. Однак з Пекіном складніша ситуація.

Арабський світ був на нашому боці під час холодної війни та займав позицію цивілізованого світу. Саме арабський світ покалічив радянську економіку. Я впевнений, що арабський світ може це повторити, але ми повинні над цим попрацювати,
– переконаний головний редактор.

Фараджаллах про напружені відносини між Ер-Ріядом та Москвою: дивіться відео

Відносини України та Саудівської Аравії: останні новини

  • Президент України Володимир Зеленський 19 травня прибув із візитом у Саудівську Аравію. Він зустрівся з Мухаммадом ібн Салманом ас-Саудом – спадкоємним принцом та прем'єр-міністром Саудівської Аравії. Він відзначив допомогу Ер-Ріяда у поверненні з російського полону 10 іноземних військових.
  • Президент України виступив на саміті Ліги арабських держав. Під час промови Зеленський закликав допомогти захистити українських людей, включно зі спільнотою українських мусульман.
  • Радник голови ОПУ Михайло Подоляк зазначив, що цей візит дуже потрібен, адже для України важлива позиція арабських держав.
  • Відомо, що наприкінці лютого до України приїжджав очільник МЗС Саудівської Аравії принц Файсал бін Фархан. Тоді за результатами візиту Саудівська Аравія виділила Україні допомогу у розмірі 400 мільйонів доларів.