Росія відправила військові літаки

Літаки прямують на авіабази центрального військового округу Росії. Штаб округу розташований неподалік кордону з Казахстаном.

Цікаво Ми самі не розуміємо вимог протестувальників, – мешканка Алмати про хаос в місті

Відомо, що до операції залучили військово-транспортні літаки Ан-124 та ІЛ-76. Інший борт – ІЛ-76МБ – прямує у Білорусь.

З Росії вилетіли 3 військові борти
З Росії вилетіли 3 військові борти / Фото телеграм-каналу "Оперативная линия"

Центральний військовий округ Росії: карта

Російські війська введуть в Казахстан: що відомо

Президент Казахстану Касир-Жомарт Токаєв 5 січня звернувся до країн Організації Договору про колективну безпеку (мовиться про Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан) з проханням про військову допомогу. Протести у своїй країні політик назвав "терористичною загрозою".

Глава комітету Думи Росії з питань СНД Леонід Калашнікова підтвердив, що Москва відправить своїх військових у Казахстан. Однак нібито для "миротворчих цілей", а "порядку російські бійці наводити не будуть". Кремлівські силовики перебуватимуть у країні поки там не стабілізується ситуація. Вони нібито охоронятимуть важливі об'єкти.

Ситуація в Казахстані: дивіться відео

Повний текст публікації телеграм-каналу "Оперативная линия":

Два борти військово-транспортної авіації (Ан-124 і Іл-76) ПКС Росії вилетіли нещодавно з Підмосков'я у напрямку призначених авіабаз Центрального військового округу, ще один Іл-76МД прямує до Білорусії, ймовірно, також за планом проведеної миротворчої операції.

За можливість бачити гранд мерсі товаришам із Літакового радара.