За словами генерала, ця нова загроза включає використання дезінформації, пропаганди і соціальних мереж для того, щоб розколоти суспільство і налаштувати соціальні групи один проти одного. Про це він заявив у інтерв’ю "Голосу Америки".

"Ми торкнулися цієї проблеми в нашій "Стратегії національної безпеки’" бо для нас важливо відкрито говорити про те, що роз'єднує і об'єднує нас як націю, про наші прагнення та цінності, такі як права людини, верховенство права і демократія", – заявив Макмастер.

Читайте також: У США спрогнозували, як росіяни воювали б із рівним за силою супротивником

Росія втручалася у президентські вибори у США у 2016 році, і Дональд Трамп знає про це, – наголосив радник президента з нацбезпеки.

Росіяни також проявляли активність в Європі – і під час недавніх виборів у Франції, і на іспанському референдумі про статус Каталонії. Ми бачили їх активність в Мексиці, спроби спровокувати путч в Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації – це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їхні справжні наміри, а це послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти один проти одного,
– вважає радник президента Трамп з національної безпеки.

Читайте також: Росія навряд чи стане чимось більшим, ніж васалом Китаю, – колишній прем'єр-міністр Швеції

За його словами, Росія як і раніше заперечує свою причетність до подібних дій, але робить це все менш переконливо.

"Ці ж самі люди заявляли: "Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали всіх цих людей"; "Ні, наших солдатів немає в Криму і на сході України"; "Ми не надаємо підтримки сирійському режиму, відповідального за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї". Сьогодні цим словам уже ніхто не вірить", – твердить Макмастер.

На думку генерала, кожна арабська держава повинна розуміти, що саме робить Росія на Близькому Сході, а саме – прагне використовувати деструктивні дії Ірану, який розпалює громадянську війну в регіоні, озброює і підтримує терористичні угруповання, такі як "Гезболла".

"За таку підтримку Росії доведеться заплатити велику ціну", – заявив Герберт Реймонд Макмастер.