Загалом участь у заході вже підтвердили 50 осіб. Ефективність такої зустрічі російської опозиції в ефірі 24 каналу прокоментував політолог Микола Давидюк.

Також цікаво Усі росіяни клеять дурня, вони могли б давно "винести" Путіна, – Давидюк

Російській опозиції варто повчитися в України

Він зіронізував, що росіяни на конгресі з'їдять всю ікру та журек і вип'ють всю горілку. При цьому не знатимуть, як відповісти на питання: "Чий Крим?"

До речі, це була б класна ідея поставити на вході українського журналіста й питати, чий Крим, чий Донбас? Бо, наприклад, їздить ця Тіхановська й Чічваркін, розповідають, що вони великі опозиціонери, але нічого для цієї опозиційності не роблять,
– заявив Микола Давидюк.

За його словами, вони всі чекають, що українці знищать Кремль і вб'ють Путіна, а вони потім будуть довго з нами сидіти й сперечатися, чий Крим.

"Нам таке не підходить. Хочеш бути опозиціонером – вертайся в Росію, знищуй режим, підпалюй воєнкомати, виводь мільйони людей. Тоді ти можеш називати себе опозиціонером", – наголосив політолог.

Він також нагадав росіянам, що найбільший опозиціонер у Росії – Збройні Сили України. Мовляв, за 200 років існування їхньої держави ніхто не зробив більше для повалення режиму в Росії, ніж Україна.

Те, що сьогодні робить Україна, що сьогодні роблять наші військові – ніхто не робив ніколи. Ці тріщини в режимі (Путіна – 24 канал), повалення режиму – це все роблять наші Збройні Сили. Вони просто ходять на фуршети, просять європейські гранди,
– заявив Давидюк.

Давидюк про росіян та баталії в США: дивіться відео

На його думку, російська опозиція не робить результату. Мовляв, вони не змогли спалити тисячу військкоматів під час мобілізації чи привести мільйон людей під тюрму Олексія Навального, щоб його звідти витягнути.

"Їм треба вчитися в України. Хай приїжджають в Український греко-католицький університет, сідають за парту, оплачують магістратуру держуправління й хай вчаться", – іронізує політолог.

Конгрес росіян у Польщі

  • У передмісті Варшави 4 – 7 листопада відбудеться зустріч колишніх російських депутатів, опозиціонерів та громадських діячів. Вони хочуть прийти до влади після режиму Владіміра Путіна.
  • Учасники збираються ухвалити "Декларацію конституційних принципів вільної Росії", яка має стати основою нової Конституції в майбутньому. Також учасники мають розробити план та принципи національного спротиву путінському режиму всередині країни та за кордоном.
  • Втім, більшість російських опозиціонерів піддаються критиці через неспроможність або небажання реально протистояти режиму. Вони або ледь не добровільно сіли у в'язницю або втекли за кордон.