Розмова відбудеться у понеділок, 15 травня. Про це повідомив голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марчин Пшидач.

До теми Знайдену на півночі Польщі ракету запускали з російського літака

Сьогодні президент поговорить з Генеральним секретарем НАТО, ми також перебуваємо в контакті з нашими американськими союзниками, будемо говорити про цю ситуацію,
– сказав Пшидач.

Він додав, спочатку будуть розбиратись, звідки ракета прилетіла і як вона опинилися на території Польщі. Інші подробиці поки невідомі. Ймовірно, їх оприлюднять вже після розмови.

Російська ракета в Польщі: що відомо

  • 27 квітня у лісі біля міста Бидгощ, що розташоване на півночі Польщі, знайшли уламки військового об'єкта. Це схоже на ракету класу "повітря – земля" російського походження.
  • Спочатку польські військові вважали, що це дрон, але потім таки схилились до версії, що це елементи ракети. Там були написи російською мовою. Наразі невідомо, чи вона вибухнула.
  • Згодом стало відомо, що ракета Х-55 впала ще у грудні 2022 року. Однак про цей інцидент стало відомо лише наприкінці квітня.
  • Потім з'явились дані, що ракету випустили з російського літака. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак зазначив, що польські військові не доповіли йому про ракету, хоч помітили її.
  • BBC стверджувало, що ракета могла пролетіти Польщею близько 300–500 кілометрів, тобто третину держави.