Тимчасово окупований Крим був великим плацдармом російських окупантів для війни проти України. Події 9 серпня показали – ворог більше не зможе себе вільно почувати на території українського півострова.

Читайте до теми Вибиті вікна та знищені літаки: у мережі показали наслідки вибухів у Крим

Зеленський про події в Криму та його звільнення

Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців нагадав, що Крим – це Україна, і ми ніколи від нього не відмовимося. Він підкреслив, що російські окупанти після його захоплення перетворили перлину Європи на одне із найбільш небезпечних місць на континенті.

Через росіян на півострові великі проблеми з екологією, ворог проводив репресії, роботи в Криму взагалі немає. Окрім того, вони використали територію півострова для ведення війни проти України, в якій забрали десятки тисяч життів.

Зеленський наголосив, що поки росіяни є в Криму, доти існує загроза для безпеки не лише Європи, а й усього світу.

Ця російська війна проти України та проти всієї вільної Європи почалася з Криму і має закінчитися Кримом – його звільненням. Сьогодні неможливо сказати, коли це станеться. Але ми постійно додаємо необхідні компоненти у формулу звільнення Криму,
– сказав Зеленський.

Він додав, що Кримська платформа та порушення проблеми Криму на всіх міжнародних майданчиках закладають підвалини до його звільнення, а відсутність жорсткого реагування на його анексію стане нагадуванням для всього цивілізованого світу, що буде у випадку, якщо одразу не покарати агресора.

Дивіться відео звернення Володимира Зеленського до українців