Російська дипломатка Марія Захарова пригрозила, що вступ України у НАТО може призвести до незворотних наслідків для державності.

Читайте також Росія звинуватила Україну та НАТО у "русофобській кампанії, яка доходить до істерики"

Захарова цинічно заявила, що гіпотетичне отримання членства в Альянсі не принесе мир на Україну, всупереч очікуванням влади.

"А навпаки – призведе до масштабної ескалації на південному сході й може призвести до незворотних наслідків", – додала вона.

Звинувачення у бік України

Далі Захарова посипала звинуваченнями. "Все через войовничий настрій Києва, який живе ілюзіями щодо можливості силового вирішення конфлікту", – заявила вона.

Й додала, що на схід України "стягуються війська і техніка, оновлюються мобілізаційні плани", а місцеві ЗМІ "нагнітають інформацію про міфічну російську загрозу".

Загострення на Донбасі: що відбувається

  • Кількість обстрілів на Донбасі з боку російсько-окупаційних військ значно збільшилася. На жаль, від початку 2021 року загинули 32 захисники України.
  • Раніше у ЗСУ попередили, що Росія активно нарощує сили біля кордонів України. А саме – у Брянській, Воронезькій та Ростовській областях та в окупованому Криму.
  • Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Росія стягнула до кордонів України найбільшу кількість військ з 2014 року. У Вашингтоні стурбовані такими діями Кремля.
  • Про значне збільшення військової присутності Росії біля кордонів України також заявили й експерти з незалежного агентства розслідувань Conflict Intelligence Team.
  • За їхніми даними, російська влада створила військовий табір у Воронезькій області за 150 кілометрів від кордонів України, а також перекидає війська в інші регіони поблизу.