Таку заяву прессекретарка Білого дому Джен Псакі оприлюднила на брифінгу 8 квітня. Вона наголосила, що США стурбовані ексалацією на Донбасі з боку Росії.

Читайте також Початок війни буде кінцем для України, – з Кремля посипали погрозами

Мовиться, зокрема, й про активність російських військ біля кордонів України. А також про те, що у перший тиждень квітня, окупанти вбили 5 українських захисників.

Псакі запевнила, що адміністрація Байдена обговорює із союзниками по НАТО стурбованість щодо загострення на Донбасі та постійного порушення режиму тиші з боку бойовиків.

США підтримують Україну

1 квітня у США заявили, що привели свою армію в Європі у максимальний рівень боєготовності. Це зробили у відповідь на скупчення російських військ на кордоні України.

Крім цього, Штати не виключають, що відправлять свої військові кораблі у Чорне море. Це, вважають у Вашингтоні, стане важливим сигналом про те, що за діями Росії пильно стежать.

Міністр оборони Андрій Таран провів розмову з Ллойдом Остіном, своїм американським колегою. Той наголосив, що США не залишать Україну наодинці, якщо Росія почне ескалацію на Донбасі.

Згодом президент США Джо Байден зателефонував Володимиру Зеленському й також запевнив його у підтримці. Зауважимо, що це була перша розмова між політиками.

Росія нарощує сили біля кордонів України
Росія нарощує сили біля кордонів України / Інфографіка 24 каналу