Четверо священнослужителів, як зазначають російські ЗМІ, провели "хрещену ходу" по повітрю, аби запобігти наводненню. У Курганській області побоюються, що їх регіон спіткає доля Оренбурзького краю.

Дивіться також Оренбург продовжує йти під воду: річка досягла критичного рівня, очікується пік повені

Молитви проти води

Російські священники на вертольотах у Курганській області провели хрещену ходу з Казанською Чиміївською іконою Божої Матері. Місцева єпархія переконана, що це допоможе уникнути потопу, який загрожує регіону – православні жителі області неодноразово зверталися з проханням "здійснити такий обліт у зв'язку із загрозою повені".

Священники прилетіли рятувати Курську область / російські ЗМІ

Повідомляється, що під час планового обльоту літаком АН-2 з метою моніторингу паводкової ситуації разом із фахівцями з надзвичайних ситуацій на борту були присутні й священники.

З такою ініціативою виступив митрополит Курганський та Білозерський Данило… Під час польоту священнослужителі читали акафіст Божої Матері та звершували молебень про подолання стихійного лиха,
– повідомили в єпархії.

Російські священники у вертольоті / російські ЗМІ

Раніше зазначалося, що з надзвичайниками та священниками мають полетіти і чиновники, але схоже вони передумали.

Політ священників з іконою: дивіться відео

Ситуація в Оренбурзі

  • 5 квітня на річці Урал у районі міста Орськ Оренбурзької області прорвало дамбу. Вода почала поступово затоплювати домоволодіння. Під водою опинилися тисячі приватних будинків. Жителі Орська виходили на мітинги, на яких вимагали підвищити їм розмір компенсацій.

  • Станом на ранок 12 квітня в Оренбурзі підтоплено 4963 присадибні ділянки та 2687 домоволодінь. Лише за останню добу затопило 995 ділянок та 361 будинок.

  • Пік паводку триматиметься протягом двох днів – 12 – 13 квітня – а після очікується падіння рівня води.