Про це пишуть російські ЗМІ й телеграм-канали. В Оренбурзі вже затоплено тисячі будинків та присадибних ділянок, передає 24 Канал.

Дивіться також Орськ під 10-метровим шаром води: що коїть повінь у російському регіоні

В Оренбурзі очікують пік повені

Рівень річки Урал біля російського Оренбурга вже перевищив небезпечну позначку у майже 2 метри. Вода продовжує підходити, а тому в місті 12 квітня очікують пік повені.

Вода продовжує затоплювати Оренбург: дивіться відео

Як зауважує місцева влада, минулої доби рівень води в Уралі виріс на 69 сантиметрів, а до ранку 12 квітня – підвищився до 1129 сантиметрів. Такий рівень води окупанти називають небезпечним, адже він затопить тисячі будинків, якщо зростатиме й далі. Пік паводку триматиметься протягом двох днів – 12 – 13 квітня – а після очікується падіння рівня води.

Затоплені приватні будинки: дивіться відео

Оренбург продовжує йти під воду – більше у галереї

Якщо раніше в Оренбурзі підтопленими були приватні будинки, то тепер вода почала підтоплювати багатоповерхівки у старій частині міста. Перші поверхи будинків вже опинилися під водою. Наразі в Ленінському районі відключено енергопостачання, тому люди залишилися без зв'язку під час повені.

Вода дійшла до багатоповерхівок в Оренбурзі: дивіться відео

Росіяни проводять евакуацію з затоплених районів: дивіться відео

Російські міста йдуть під воду

  • В місті Орськ 5 квітня прорвало дамбу й затопило багатотисячне місто. Тисячі будинків пішли під воду, також є загиблі та постраждалі.
  • Карма продовжує карати Росію, адже під загрозою затоплення також й інші міста. Так, у місті Курган також готуються до повені. Рівень води у річці вже зріс на 399 сантиметрів й пік повені очікується 14 – 15 квітня.
  • У мережі також з'явилися супутникові знімки затопленої Оренбурзької області. На них видно масштаб затоплення, а від більшості будинків видніються лише дахи.
  • Навіть коли міста йдуть під воду, росіяни однаково згадують Радянський союз і бідкаються, що в ті часи такого б не сталося.