Інцидент стався поблизу мису Фіолент, що в окупованому Криму. Російська сторона заявляє, що попереджувала британський есмінець про можливе застосування зброї.

Читайте також Росія хоче, щоб США і НАТО відмовилися від навчань Sea Breeze у Чорному морі

Вогонь нібито відкривали територіальний корабель охорони та Су-24М

О 12:06 та 12:08, згідно з заявами Росії, прикордонний корабель охорони відкрив попереджувальний вогонь. А вже о 12:19 Су-24М начебто виконав попереджувальне бомбоскидання. Мовиться про 4 осколково-фугасні авіаційні бомби ОФАБ-250 – за курсом руху есмінця.

У російському військовому відомстві кажуть, що о 12:26 "Дефендер" уже покинув кордони "територіального моря Росії".

Що таке ОФАБ-250

Це осколково-фугасна авіабомба. Вона ефективна при враженні воєнно-промислових об'єктів та легкоброньованої техніки, живої сили. Також призначена для враження літаків на відкритих стоянках та іншого.

За есмінцем росіяни почали стежити ще тиждень тому

У міноборони Росії повідомляли, що стежать за переміщенням "Дефендера" та фрегата "Евертон" (ВМС Нідерландів) ще з 14 червня.

Варто прочитати Чорне море не було й не повинне бути "російським озером", – Данілов

Що кажуть у Міноборони Британії

У Британії запевняють, що "Дефендер" не обстрілювали. Ніяких попереджувальних пострілів не було. У Міноборони країни кажуть, що корабель Королівського флоту здійснює мирний прохід територіальними водами України відповідно до міжнародного права.

На "Дефендері" спільні навчання провели британці, американці та українці

Зазначимо, що спільні навчання на есмінці "Дефендер" провели сили спецоперацій України, Британії та США. Тренування провела спільна абордажна група: тренували неочікуване захоплення судна.

Дивіться на карту, де розташований мис Фіолент: