Про це 24 Каналу розповіла голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова, зазначивши, що назва цього загону пов'язана не з повстанням Спартака, а з висловлюванням російського генерал-майора Івана Попова. Він називав своїх підлеглих "гладіаторами". Напевно, нове слово сподобалось ув'язненим і вони його вирішили використати.

Читайте також Росіяни розпочали масштабний наступ на новому напрямку: як за тиждень змінилася карта фронту

Будуть берегти для штурмів

Цей загін не "елітний", а зовсім навпаки. "Шторм Z" складається з покидьків суспільства. "Шторм V" – це новий підрозділ, у якому воюють ув'язнені, що не були помилувані, а вийшли на свободу в результаті умовного звільнення. Це нова форма вербування.

"У "Шторм Гладіатор" набирають здорових, досвідчених і дуже небезпечних ув'язнених, які не мають жодних гальм та вміють воювати. Так, їх будуть кидати в атаки, але водночас і берегти, адже вони можуть згодитися під час найскладніших і найвідповідальніших штурмів", – зазначила Ольга Романова.

"Шторм Гладіатор"

За даними Центру національного спротиву, росіяни доукомплектовують цей "елітний" загін смертників ув'язненими. Командує "гладіаторами" колишній поліцейський, засуджений за жорстоке вбивство. До загону набирають зеків із високим рівнем фізичної підготовки, досвідом служби в силових структурах, ветеранів бойових дій. Тренують бійців загону кадирівці та колишні вагнерівці.

Російські загони в'язнів: що відомо

  • Росіяни влаштували на узбережжі Азовського моря поблизу Маріуполя та Бердянська військово-логістичний тренувальний комплекс, де проходять підготовку, зокрема, "Шторм-Z" і "Шторм-V". Ці загони після тренування відправляють воювати на Запорізький напрямок.
  • Водночас у Росії, за інформацією американського Інституту вивчення війни, змінилися умови залучення в'язнів до бойових дій на фронті. Якщо раніше вони отримували помилування та підписували з міноборони контракт на 6 місяців за те, що вступали до "Шторм Z" і погоджувалися воювати, то від серпня 2023 року почали формуватися загони "Шторм V". Новобранці з тюрем тепер не отримують помилування, а контракти з ними можуть продовжувати на невизначений строк.
  • В ISW повідомили, що у 2023 році кількість російських ув'язнених зменшилася на 54 тисячі, що свідчить про великі втрати окупантів.