Сама реклама доволі коротка. На ній Пореченков п'є йогурт "Актімель" та говорить про імунітет.

Водночас Міністр культури Ткаченко виступив проти заборони на показ фільмів російських пропагандистів

Відео реклами "Актімель" за участі Пореченкова

Така реклама викликала шквал критики в бік компанії зі сторони українських покупців в коментарях до цього відео. Адже Михайло Пореченков – російський актор, який причетний до окупантів на Донбасі.

В чому причина скандалу

У 2014 році Михайло Пореченков приїхав в окупований Донецьк на показ свого фільму, який заборонено в Україні. Там він поїхав в Донецький аеропорт, за який в той час йшли запеклі бої.

Саме в аеропорту Пореченкову дали постріляти з крупнокаліберного кулемета. Стріляв він в бік українських військових позицій.


Пореченков під час стрільби по українських позиціях / Кадр з відео

При цьому сам Пореченков був одягнутий в бронежилет та касці з написом "Преса".

Пореченков після цього заявляв, що відео – постановочне, а стріляв він холостими. Однак на відео чітко видно, як йому заряджали кулемет бойовими патронами.

Коментар Danone

Свою позицію висловило українське відділення Danone – компанія "Данон в Україні". Відповідне повідомлення вони опублікували на офіційному сайті.

"Спостерігаючи розголос щодо рекламної кампанії бренду "Актімель" в Росії, не можемо лишатись осторонь. Нам вельми прикро з приводу ситуації, що склалась навколо реклами, яка транслюється в російському медійному просторі", – зауважили представники компанії.

Вони додали, що компанія "Данон в Україні" є частиною всесвітньо відомої міжнародної групи, яка працює в 140 країнах світу.

Локальні офіси в кожній країні функціонують незалежно, опрацьовуючи завдання та виклики підпорядкованих ринків і керуючись локальними потребами споживачів. Саме тому, ми в Україні не можемо впливати на формування рекламної, комерційної та комунікаційної політик інших країн, зокрема і Росії,
– підкреслили в "Данон в Україні".

Крім того, у компанії запевнили, що вони працюють в Україні доброчесно упродовж понад 20 років. Зокрема, свою продукції виробляють на двох українських заводах із молока, що сюди прибуває з ферм України або Європи. Також компанія робить інвестиції в економіку України та підтримує низку соціальних проєктів.

Цікаво Російський канал замість титрів "Брата-2" показав протести у США під "Гудбай, Америка"

Пореченков та реклама "Актімель"

Та варто відзначити, що ця реклама – не перша, де зіграв Пореченков. Він ще у 2016 році зіграв в інших рекламах цієї компанії.

Відео реклами "Актімель" за участі Пореченкова у 2016 році

Що відомо про "Данон" (Danone)

Це французька компанія, яка представлена в 130 країнах світу. Вона спеціалізується на молочних продуктах та продуктах на рослинній основі, воді, дитячому харчуванні та медичному харчуванні.

В Україні група компаній "Данон" є виробником і дистриб'ютором широкого асортименту продуктів харчування. Виробничі потужності компанії представлені двома заводами: "Данон Дніпро" (у місті Херсон) і "Данон Кремез" (у місті Кременчук).

Продукція компанії випускається під такими торговими брендами: "Активіа", "Актімель", "Живинка", "Простоквашино", "Простоквашино для малят", "Растішка", "Актуаль", "YoPro", "Даніссімо", "Paw Patrol", "Frozen", "Avengers", "Alpro". Напрямок дитячого харчування представлений в Україні брендами "Nutrilon", "Milupa" та "Малиш Істринський". Напрямок клінічного харчування представлений продуктовими гілками: "Nutrison", "Nutridrink", "Cubitan", "Infatrini", "Nutrini", "Lophlex", "Nutri", "Anamix", "KetoCal".