Відповідну заяву Олаф Шольц озвучив 23 липня. Перед цим Німеччина бідкалася через неможливість перезимувати без російського газу.

Читайте також Канадська турбіна для "Північного потоку-1" застрягла по дорозі, – ЗМІ

Шольц лише зараз визнав росію ненадійним постачальником газу

Олаф Шольц відмовив росії у запуску "Північного потоку-2", який москва хотіла запустити нібито для того, щоб відновити повномасштабне постачання газу в Німеччину.

Пропускна спроможність газопроводів "Північний потік-1", "Ямал" і через Україну достатня для виконання росією своїх зобов'язань щодо постачання,
– пояснив Шольц.

Політик також додав, що ембарго на постачання російського газу не існує, проте технічні причини зменшення постачання були висунуті лише кремлем. Олаф Шольц назвав:

  • заяви росії про скорочення постачання газу через технічні причини – непереконливими;
  • росію – небезпечним постачальником газу.

"Надійніше, ніж сьогодні, не буде. Не можна покладатися на щось, якщо контракт не виконується, хоча його вже п'ять разів підписували", – пояснив німецький канцлер.

Додав, що саме тому Німеччина вирішила перестрахуватись. Тому країна намагається скоротити споживання газу та збільшити його імпорт з інших країн.

"Ми зробимо все можливе, щоби пережити цю ситуацію", – запевнив Шольц.

Останні новини щодо споживання Німеччиною російського газу

  • Експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд пояснив, що за останні десятиліття Німеччина посилила власну залежність від російського газу і не створила достатньо альтернативних шляхів для транспортування газу. Проблема виявилась у тому, що від нестачі газу може постраждати німецька промисловість.
  • Керівник Федерального агентства з мереж Клаус Мюллер заявив, що не переживуть зиму без російського газу. Адже у країні сховища зі зберігання газу заповнені тільки на 65%.
  • Натомість в Bloomberg заявили, що Євросоюз планує більше співпрацювати з країнами Африки, щоб зменшити свою залежність від російського газу майже на дві третини 2022 року.

Дивіться також – росія припинила поставки газу "Північним потоком" до Німеччини: відео