Як пояснив у коментарі 24 каналу речник МЗС Олег Ніколенко, росіянина висилають у зв'язку з діяльністю, несумісною з його дипломатичним статусом.

Зверніть увагу Спланований сценарій: як у Росії підставили затриманого консула України Сосонюка

Він уточнив, що радник російського посольства у Києві, Євген Черніков, повинен залишити територію України впродовж 72 годин,

Ніколенко додав, що наразі вирішується питання про повернення в Україну Олександра Сосонюка, консула з Санкт-Петербурга.

Водночас заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін пояснив, що Україна має право на такий крок згідно з Віденською конвенцією.

Шантаж з боку Росії

Зауважимо, що МЗС України постійно стикається з провокаціями держави-агресорки. Напередодні там пригрозили, що можуть вислати співробітника посольств у Москві.

Ми абсолютно не приймаємо будь-якого шантажу. Ставимося до таких заяв спокійно,
– запевнив Ніколенко.

Й додав, якщо Росія вирішить продовжувати провокації проти працівників українських дипломатичних установ, реакція буде рішучою.

Дипломатичний скандал з Росією: коротко

  • ФСБ раніше затримала у Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка. Йому закидають спробу отримання секретної інформації.
  • Під час затримання українець зустрічався у ресторані з росіянкою, яку ледве знав. Раптово вона почала діставати якісь документи.
  • До них одразу підійшли працівники ФСБ, консула кілька годин протримали у відділенні, а потім відпустили. Йому дали час до 22 квітня, щоб покинути Росію.