Президент повідомив, що людей вдалося повернути за допомогою Ватикану.

Дивіться також "Результати є": у ГУР пояснили, чому росіяни так не хочуть міняти азовців

Кого повернули в Україну

Отже, 28 червня додому повернулися:

  • Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Росіяни захопили його у Криму ще у 2021 році.
  • Цивільні, які були в полоні ще з 2017 – 2018 років – Олена Пех та Валерій Матюшенко.
  • Священники Української греко-католицької церкви Богдан Гелета та Іван Левицький, яких окупанти захопили за опір в окупованому Бердянську.
  • Ще пʼятеро цивільних, яких захопили на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні. Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей,
– написав Зеленський.

Що відомо про затримання Джеляла

Наріман Джелял

З 2013 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, керівник інформаційно-аналітичного підрозділу.

На початку вересня 2021 року російські окупанти в Криму провели у Джеляла вдома обшуки та затримали його.

Згодом ФСБ Росії опублікувало заяву, що Джеляла підозрюють у "підриві ділянки газопроводу" у селі Перевальне біля Сімферополя, вибух на якому трапився 23 серпня 2021 року. Згодом справу перекваліфікували на "вчинення диверсії".

Повідомлялося, що під час "допитів" ФСБ утримували його у наручниках із мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводились із ним особливо жорстоко.

В середу, 21 вересня, так званий "верховний суд" Криму засудив Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму й призначили штраф у розмірі 700 тисяч рублів.

Варто зауважити, що тоді у так званій справі про "диверсію на газопроводі" у селі Перевальне окрім Джеляла затримали ще 4 людини.