Частина депутатів звинуватила в узурпації влади всередині партії та фракції керівництво "Голосу" – Ярослава Железняка та Кіру Рудик. Мовляв, ті підігрують Банковій. Останньою крапкою стало виключення відразу 7 опозиційно налаштованих народних депутатів з партії.

До теми Я залишаюся головою фракції "Голос", – Железняк

Депутатка Ольга Стефанішина феєрично на туалетному папері оголосила про вихід з партії "Голос". "Голосу" більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини – Кіри Рудик, яка існує виключно на папері. На жаль – туалетному, – пояснила вона.

Політики провели спільну зустріч

29 липня 2021 року у "Голосі" провели з'їзд, який був, за словами голови фракції Ярослава Железняка, відповіддю тим, хто різними способами останні пів року намагалися або висловити свою публічну позицію, або позмагатися за владу.

Втім вже колишні однопартійці сумніваються в легітимності з'їзду. Мовляв, частину делегатів туди просто не пустили. Партію "Голос" нібито "рейдернули" остаточно, переобравши керівництво та витиснувши не зручних людей.

Якщо "Голос" перетворитися на фан-клуб Кіри Рудик – окей. Нехай буде фан-клуб Кіри Рудик,
– наголосив нардеп Ярослав Юрчишин.

Він додав, що у "Голосі" й далі триває така фактично остаточна узурпація влади, не відбулося конкурентне голосування за лідера, тому залишатися у політсилі немає логіки.

Офіційна відповідь "Голосу" про чутки щодо з'їзду

У комунікаційному департаменті "Голосу" наголосили, що на позачерговий з'їзд політичної партії потрапили всі зареєстровані делегати, які були висунуті на партійних конференціях осередків. Кожен делегат та делегатка мали можливість запросити 2 гостя, яких обирали самі.

Незважаючи на неодноразові попередження про обмежену кількість учасників з'їзду, представники одного з осередків приїхали у складі близько 30 осіб,
– підкреслили в "Голосі".

Як пояснили у департаменті, саме тому вони не змогли потрапити на з'їзд. При цьому їхні делегати та гості були присутні на з'їзді, не мали жодних обмежень та брали участь у голосуванні, що зафіксовано відповідним протоколом.

Читайте також Партія однієї людини, – Устінова заявила про вихід з "Голосу"

Притула може повернутись у політику

На думку експертів, найімовірніше, Сергій Притула повернеться у велику політику вже у вересні, презентувавши новий політичний проєкт. Туди ж примкнуть ті, хто покинув партію "Голос". Тому зайняти свою електоральну нішу у них є всі передумови.

Ті депутати, що вийшли (з "Голосу – 24 канал), вони перебувають в ідеологічній рамці. Тому таке об'єднання максимально логічне та органічне,
– зазначив політолог Микола Давидюк.

Рейтинг знизився у всіх

Водночас скандал не пішов на користь ні тим, хто покинув "Голос", ні тим, хто залишився. Адже рейтинг знизився у всіх. Розчарувались й виборці, які голосували за партію. Тому мобілізувати електорат вже на виборах буде складніше.

Рекомендуємо Ця ситуація може бути типовою для "слуг народу" в майбутньому, – політолог про розкол "Голосу"

Як підкреслив політолог Олег Саакян, група Рудик та Железняка має погані стартові позиції на наступний політичний цикл.

Що очікувати від "Голосу": дивіться сюжет 24 каналу