Військовий оглядач, Ізраїль Давид Шарп розповів 24 Каналу, що такого рівня офіцери мають передбачати, що їх можуть прослуховувати. Тому їхній зв'язок обов'язково має бути захищеним.

Дивіться також Хочуть підірвати Кримський міст ракетами Taurus: у Німеччині відреагували на звинувачення росіян

Головна проблема

Водночас нічого дивного в тому, що німецькі військові торкнулися цього питання немає. Надання Україні Taurus, а також імовірні російські цілі, які ракети можуть уразити, обговорюється впродовж кількох місяців.

Попри це головна проблема залишається в тому, що офіцери проводили службову розмову по незахищеному зв'язку,
– зауважив Шарп.

Також росіяни, коли ухвалювали рішення щодо публікації цього запису мали врахувати те, що у такий спосіб вони обмежать себе в прослуховуванні таких розмов у майбутньому, адже Бундесвер зробить висновки. Проте вони вирішили, що політичні дивіденди та можливість влаштувати скандал в Німеччині важливіші.

Taurus – важливий інструмент

До того ж зараз активно обговорюється можливість постачання Україні німецьких ракет Taurus. Як відомо, думка Олафа Шольца щодо цього питання залишається незмінною – він боїться, що Україна може завдати удари Taurus по території Росії, і тоді війна ескалюється.

Водночас Шольц усвідомлює, що необхідно продовжувати надавати військову допомогу Україні, а також економічну підтримку. Також Німеччина компенсує витрати воєнної допомоги Україні від інших країн, зокрема Східної Європи.

Шольц щодо своєї позиції з постачання Taurus залишається впертим. Хоча вже Франція та Велика Британія надали Україні ракети схожі з німецьким – Storm Shadow та SCALP, він все одно боїться,
– наголосив військовий оглядач.

Проте необхідно усвідомити, що ракети Taurus – важливий інструмент, але їх мало. Німеччина якби надала їх Україні, то кілька десятків. Це б означало, що Київ отримав додаткові можливості з ураження низки російських цілей. Однак це не те, що б посприяло перелому у війні.

"Тому постачанню ракет Taurus потрібно приділяти увагу – можливо Шольц наважиться надати їх Україні. Проте є набагато важливіші речі – якщо Німеччина продовжить поставляти у великій кількості техніку та озброєння, а також надавати економічну підтримку Україні, це буде помітно переважати постачання Taurus", – підкреслив Давид Шарп.

"Злив" розмови німецьких офіцерів щодо удару Taurus по Кримському мосту

  • Російська пропагандистка Маргарита Симоньян 1 березня поширила запис розмови офіцерів Бундесверу, які буцімто говорили про можливість завдання удару ракетами Taurus по Кримському мосту.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц, за інформацією ЗМІ, не заперечував, що цей запис є справжнім. Він назвав цей інцидент "великою проблемою" та сказав, що всі його обставини "з'ясовується дуже ретельно, дуже інтенсивно та дуже швидко".
  • Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що витік розмови німецьких офіцерів є частиною "інформаційної війни" Путіна, а також"гібридною атакою з метою дезінформації". Однак Німеччина не має "піддаватися на виверти Путіна". Також Пісторіус зазначив, що Німеччина повинна спокійного, але рішуче відреагувати на цю проблему.