Про результати розмови написали ізраїльська та російська сторони. Однак їхні версії дещо відрізняються. Детальніше про це 24 Каналу розповів Давид Гендельман – ізраїльський військовий експерт.

Варто переглянути На порозі нової війни․ Чому Венесуела хоче загарбати Гаяну, а Бразилія стягує війська до кордону

Про що спілкувались лідери країн

Премʼєр Ізраїля Беньямін Нетаньягу телефоном поговорив з Владіміром Путіним. У виданні The Times of Israel повідомили, що Нетаньягу раніше пішов з засідання Кабміну і говорив з Путіним 50 хвилин. Невідомо, хто саме був ініціатором розмови.

"Є дві версії цієї розмови: ізраїльська та російська. За ізраїльською версією, Нетаньягу висловив невдоволення "антиізраїльською позицією" представників Москви в ООН, а також співпрацею Росії та Ірану", – зазначив Давид Гендельман.

Водночас Нетаньягу подякував Росії, за те, що вона нібито тиснула на ХАМАС, щоб звільнити кількох людей з подвійним громадянством Ізраїля та Росії. ХАМАС тоді звільнили заручників як "жест доброї волі" заради Путіна.

У російській версії, зі зрозумілих причин, розповіли Путін закликав до того, щоб не загострювати гуманітарну ситуацію, необхідності звільнення жертв тощо. Поки немає інформації, що було сказано щось принципово нове, це просто черговий дзвінок,
– наголосив військовий експерт.

Нагадаємо, що минула розмова Нетаньягу та Путіна була 17 жовтня – за 10 днів після нападу ХАМАС на Ізраїль. Ймовірно, за цей час назбиралось запитань, які президенти хотіли обговорити.

Зокрема, зважаючи на те, що Владімір Путін влаштував "турне" по близькосхідних країнах та зустрівся із президентом Ірану.

Візити Путіна у країни Близького Сходу: що відомо

  • На початку грудня у ЗМІ з'явилась інформація, що Владімір Путін планує поїхати до Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів. Помічник російського диктатора Юрій Ушаков висловив сподівання, що переговори, які проводитиме Путін, будуть корисними.
  • Вже 6 грудня Владімір Путін прибув до Абу-Дабі. Там у нього були заплановані переговори із президентом країни – шейхом Мохаммедом бін Заїдом Аль-Нахайяном.
  • Далі Путін вирушив до Саудівської Аравії. У нього відбулась особиста зустріч із наслідним принцом Мухаммедом бін Салманом. У ЗМІ повідомляли, що розмова була про нафтові ринки, війну між Ізраїлем і ХАМАС, а також ситуацію в Сирії, Ємені та Україні.
  • Нагадаємо, що останніми місяцями Саудівська Аравія намагалася позиціювати себе як посередника у війні Росії проти України. Зокрема, наслідний принц Саудівської Аравії неодноразово мав переговори з Володимиром Зеленським.