Там він зустрівся з представниками українського кокусу – групою підтримки України у парламенті Сполучених Штатів Америки.

Найважливіше Зеленський зустрівся з Байденом: спільна заява за підсумками розмови

Про "Північний потік-2" і загрозу енергетичній безпеці України

Під час розмови у Конгресі присутніми були й журналісти, серед яких і українські. Один із них запитав Володимира Зеленського, як той обговорював із Джо Байденом питання енергетичної безпеки України.

  • Мовиться передусім про запуск російського газопроводу "Північний потік-2", який транспортуватиме паливо до Європи в обхід української газотранспортної системи.
  • А отже – завдасть значних збитків нашій економіці та посилить залежність Євросоюзу від російських енергоносіїв.

Президент України відповів так: якщо в енергетичному секторі права України будуть порушені – США готові запровадити санкції. Щоправда, без уточнення, які саме.

Є питання енергетичної безпеки, і є деякі гарантії, про які говорив пан президент (Джо Байден – 24 канал) зі мною особисто. Він розуміє, що сьогодні це пріоритетне питання для України,
– сказав Зеленський.

І додав: "Я сказав президенту дуже відкрито, що ми, незважаючи ні на що, будемо боротися з цією енергетичною зброєю" ("Північним потоком-2", який, дійсно, фактично є енергетичною зброєю Росії).

  • Зауважимо, США підтримують необхідність продовження транзиту газу Україною і після запуску "Північного потоку-2", і після 2024 року, коли спливе термін українсько-російської угоди.
  • Утім, санкції проти російського газопроводу Білий дім практично повністю прибрав.

Останні новини про візит Володимира Зеленського до США