Заручники кажуть, що загалом Кривош ставився до них добре і не погрожував. За їхніми словами, на вулицю терорист їх не випускав. Про це вони розповіли в коментарі місцевому "Першому телеканалу соціальних новин".

Актуально Захоплення заручників у Луцьку: чим живе місто після тих страшних подій

Що заручники розповідають про 12 годин перебування в полоні

  • Звільнена заручниця Наталія Боса розповіла, що в маршрутці злочинець поставив відро, аби люди могли сходити в туалет.
  • Інша заручниця Руслана додала, що Кривош просив усіх вести себе спокійно і не робити ніяких зайвих рухів.
  • Крім того, терорист вітав заручників з "днем антисистеми" і вимагав від державного керівництва визнати себе внутрішніми терористами.
  • Водночас батько однієї із заручниць згадав, що під час розмови з Кривошем його син попросив відпустити дітей. Натомість той різко відповів, що йому краще знати, що і як робити.
  • Ще один хлопець поділився, що його батьки та брат, які були в автобусі, у нормальному стані, вони не постраждали. "Він не погрожував нікому. Сказав, якщо його вимоги виконають, то всіх відпустить", – зазначив хлопець.

Терорист готувався до захоплення заручників

Одна із заручниць Максима Плохого-Кривоша розповіла виданню "Під прицілом", що він був дуже добре підготовлений до злочину. За її словами, він мав у своєму портфелі пляшку коньяку, ніж, ножиці та навіть сердечні краплі. Кривош навіть дав сердечні краплі одній з жінок, якій в автобусі стало зле.

Вона також додала, що терорист обіцяв людям, що не вбиватиме їх. Він ходив по автобусу із автоматом в руках, але на людей його не наставляв.

Єдиного, кого він прикував наручниками був водій, бо терорист боявся, аби той не натиснув на газ та не почав їхати.

Також Кривош позв'язував передні та задні двері, а коли здавався і виходив з автобуса, то сказав водієві, що не ламатиме йому двері, бо тому ще потрібно буде їздити і заробляти гроші, а вікна йому поміняють.

Заручники розповідають про свій полон: дивіться відео

Захоплення заручників в Луцьку: головне

  • Максим Кривош захопив автобус із заручниками в Луцьку вранці 21 липня і понад 12 годин утримував їх. Він зловмисник сам зателефонував до поліції та повідомив про це. Чоловік погрожував підірвати автобус. У нього були гранати та інша автоматична зброя.
  • Терорист, за його словами, хотів "боротися із системою". Він оприлюднив вимоги до вищого керівництва держави. Кривош хотів, щоб всі чиновники України, релігійні й політичні діячі мали оприлюднити текст і відеозвернення зі змістом "Я – терорист в законі". Натомість президент Зеленський мав опублікувати звернення із закликом переглянути фільм "Земляни" 2005 року.
  • За фактом вищезазначених подій поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про захоплення заручників. Згодом СБУ відкрила справу за статтею про теракт.
  • Увечері 21 липня після понад 12 годин перемовин, зокрема з президентом Зеленським, терорист сам здався та відпустив усіх заручників. На щастя, ніхто не постраждав і не загинув.

Як відбувалось звільнення заручників: відео