Дональд Трамп також закликав губернаторів активніше залучати бійців Національної гвардії для зупинки цих протестів, повідомляє CNN. Водночас він запевняє, що Білий дім зацікавлений у чесному розслідуванні смерті Джоржа Флойда та покаранні невинних.

Тим часом Результати незалежного розтину Флойда геть суперечать офіційним

Трамп обґрунтовує свої погрози тим, що мусить захищати мирних жителів, які потерпають від мародерства та агресії. Зокрема, він опирається на "мирних громадян із найбідніших громад".

Моя адміністрація повністю віддана тому, щоб у судді перемогла справедливість. Він (Джордж Флойд – 24 канал) не загинув даремно. Але ми не можемо допустити, щоб сердитий натовп заглушив праведні крики мирних демонстрантів,
– наголосив Трамп.

Водночас задля досягнення миру Трамп готовий застосувати силу і агресію – розгорнути Національну гвардію, "яка наведе лад". Президент Трамп пригрозив послатися на закон 1807 року, аби мобілізувати військових навколо країни. "Я розверну армію Сполучених Штатів і швидко вирішу для них проблему. Я також приймаю швидкі і рішучі заходи для захисту нашої великої столиці, Вашингтона".

Протестувальників він схарактеризував як "професійних анархістів, паліїв, мародерів, злочинців, заворушників та антифа". Організаторів, як схарактеризував події Трамп, "терору" він попередив про серйозні кримінальні покарання і тривалі терміни ув'язнення.

Протести у США: що потрібно знати

  • 25 травня поліцейські жорстоко затримали темношкірого Джорджа Флойда. Аргументували арешт тим, що чоловік намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши коліном на шию.
  • Флойда відпустили, коли він затих. Але було вже надто пізно – чоловік невдовзі помер.
  • Кадри затримання потрапили у мережу та швидко спричинили скандал. На відео Флойд благав його відпустити, бо "не міг дихати". Пізніше цей вислів став одним зі слоганів масових протестів.
  • США охопили протести. У результаті масових заворушень заарештували понад 4 тисячі людей.
  • У столиці США Вашингтоні та ще в 40 великих містах США оголошено комендантську годину.
  • Під час протестів є постраждалі й серед силовиків, і серед мітингувальників. Протягом останніх днів поліція у США понад 60 разів нападала на журналістів.
  • Повторний розтин тіла Флойда, який виконали на вимогу родини померлого, засвідчив, що той помер від відсутності кровотоку у мозок.