Про це пише The New York Times з посиланням на американських посадовців. Автор статті нагадав, що українські військові повідомляють про 12 вбитих російських генералів на передовій. І така кількість шокувала аналітиків та військових з інших країн.

Читайте також: В Росії триває прихована мобілізація: набирають "добровольців" з "казаків" і безробітних

Розвідка США допомагає Україні

США надають Україні допомогу в націлюванні, вона є частиною секретної підтримки адміністрації Байдена, яка також включає розвідувальні дані з поля бою в режимі реального часу. Окрім цього, розвідка США передає прогнози переміщення російських військ. Їх отримали з нещодавніх американських оцінок секретного плану бойових дій Москви на Донбасі.

Влучні постріли по генералах

Анонімні джерела видання відмовилися уточнювати, скільки генералів вбили ЗСУ завдяки допомозі США. Американська розвідка зосередила свої зусилля на встановленні місць розташування мобільних штабів російських військових, які часто переміщуються.

Цю інформацію вона передає українцям, які доповнюють її своїми розвідувальними даними, включаючи перехоплені розмови, в яких йдеться про присутність вищих російських офіцерів. Така спільна робота допомагає завдавати артилерійських ударів по штабах, де перебуває російське керівництво.

В США визнають, що надають розвідувальні дані Україні

Спочатку адміністрація президента США намагалася тримати в таємниці надання розвідувальних даних Україні, побоюючись, що це розцінять як ескалацію і спровокує президента Росії Володимира Путіна на розширення війни.

Але пізніше речник Пентагону Джон Кірбі, відповідаючи на запитання про надання розвідданих українцям, сказав, що "ми не будемо говорити про деталі цієї інформації". І підтвердив, що Сполучені Штати надають "Україні інформацію та розвідувальні дані, які вони можуть використовувати для захисту".

Та, за інформацію видання, Вашингтон не дозволив би використовувати свої дані для замаху на життя вищого військового керівництва Росії, до якого він відносить Герасимова. Тому можна зробити висновок, що удар по командному пункту в Ізюмі 30 квітня, де незадовго до цього був начальник російського генерального штабу Валерій Герасимов, не спирався на американську інформацію.

Натомість розвідка США може бути причетною до ліквідації інших російських генералів, визнали чиновники.

До теми – дивіться відео про те, як на Харківщині знищили скупчення техніки росіян: