Аналітики пригадали, що українські військовопосадовці говорили про намір розширити ОПК України всередині країни та за кордоном з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Дивіться також Веде до впевнених перемог Росії на фронті: в ISW назвали проблеми через нестачу ППО в Україні

Що кажуть в ISW про захист України

У ISW зауважили, що міністр оборони України Рустем Умєров назвав пріоритет на 2024 рік. Це збільшення внутрішнього виробництва зброї та військової техніки в нашій країні.

Своєю чергою, представник Держдепартаменту США Метью Міллер пояснював, що:

  • короткострокове та середньострокове надання Україні західних засобів протиповітряної оборони стане критичним елементом здатності України підтримувати свою оборонну промисловість;
  • українська оборонна промисловість збільшить виробництво озброєнь в Україні, зменшить залежність Києва від західної допомоги та особливо від допомоги США Україні у довгостроковій перспективі.

Володимир Зеленський пояснював, що Україна не може компенсувати відсутність достатньої кількості систем ППО. Президент говорив, що тільки системи протиповітряної оборони, надані Заходом, а саме системи Patriot, дозволяють Україні захищатися від посилених російських атак.

США не потрібно буде надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки до нескінченності, якщо Україна зможе достатньо розширити свій оборонно-промисловий потенціал. Але надання систем ППО і ракет Україні має вирішальне значення для здатності України захистити свою енергетичну інфраструктуру та свою оборонну промисловість від російських ударів,
– підсумували аналітики.

Зеленський говорив, скільки систем ППО треба Україні

  • Володимир Зеленський пояснював, що нам для того, щоб закрити Україну повністю, бажано мати 25 систем Patriot по 6 – 8 батарей в кожній.
  • Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що у світі є вільні 100 батарей Patriot. Міністр попросив для України сім з них.
  • Міністр закордонних справ України вже 12 квітня заявив, що Україна веде переговори щодо двох батарей Patriot та однієї батареї SAMP/T. За словами Кулеби, якби була зараз готовність країн, де вони розташовані, їх нам передати, то це було б питання тижня.