У Міністерстві наголосили, що категорично відкидають позицію Марги. Він приймає та заохочує російські наративи.

До теми Ексглава МЗС Румунії закликав Україну віддати свої території Угорщині, Польщі та росії

Заяви перебувають у кричущій суперечності з офіційною позицією Румунії щодо незаконної, необґрунтованої та неспровокованої агресії росії проти України, а також з основними принципами міжнародного права, які сьогодні регулюють міжнародні відносини,
– наголосили в МЗС.

Румунія підтримує Україну

Запевняють, що Румунія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

Колишні очільники румунського МЗС теж розкритикували заяву колеги, пише "Європейська правда". Наприклад, ексміністр Теодор Баконскі зазначив, що вислови Марги викликають жаль та є скандальними.

Інший дипломат Адріан Чорояну пояснив, що в Румунії теж є своя частка нелібералів, які співзвучні з тим, що говорить прем'єр Угорщини Віктор Орбан або путін. Він наголосив, якщо піти на поступки агресивній державі, вона стане ще агресивнішою.

Що цьому передувало

  • Марга зухвало заявив, що хоче, аби Україна віддала частину територій 4 країнам. Мовиться про росію, Румунію, Угорщину та Польщу. Він назвав українські області "територіями інших країн".
  • Крім того, ексміністр додав, що Румунії "нічого робити" у війні росії з Україною. Він каже, що країна має всі ресурси, щоб не постраждати від енергетичної кризи.

Як на заяву відреагували в ОП

Михайло Подоляк заявив, що росія дістала "політичний нафталін". Країна-окупантка страждає від "агентурної кризи", тому змушена повертатися до "старих ресурсів".

Подоляк також зауважив: Марга має усвідомлювати, що за такі заяви в Україні йому може загрожувати кримінальна відповідальність.

"Якщо пан Марга робить свої заяви "зі всією відповідальністю", то має розуміти й перспективу кримінальної відповідальності. За посягання на цілісність і суверенітет іншої держави", – заявив Подоляк.

Раніше – Зеленський зустрівся з прем'єром Румунії: відео