На думку Хомчака, генерал Назаров ухвалював важкі рішення. Про це головнокомандувач ЗСУ сказав в інтерв'ю "Обозреватель".

Важливо Назаров ніколи не зрозуміє, що накоїв, – військовий експерт про катастрофу Іл-76

Хомчак наголосив, що у 2014 році ніхто не говорив: "ви ж дивіться, нічого там не поруште". Він підкреслив, що більшість військових йшли на війну "з квитком в один кінець".

Головнокомандувач ЗСУ зізнався, що і сам відправляв солдатів-строковиків, добровольців, жінок-військовослужбовців до кордону. За його словами, ніхто тоді не думав, що про це скажуть прокурори через певний час.

Якщо хтось вважає, що можна воювати, перемагати, але не гинути – такого не буває. Військові – ті люди, які заради своєї Батьківщини готові віддати життя. Генерал Назаров думав про те, як захистити країну. Назаров що, на курорт відправляв літаки? У своїх цілях? Ні,
– підкреслив Хомчак.

За словами Хомчака, якби Назаров не зробив те, що необхідно, то його звинуватили б у бездіяльності. Також головнокомандувач обурився, чому українці звинувачують у трагедії лише Назарова, коли це зробила Росія.

Актуально Помилка чи недбалість: військовий експерт прокоментував збиття літака Іл-76 над Луганськом

Збиття Іл-76 над Луганськом: головне

  • Трагедія трапилася у ніч на 14 червня 2014 року. Терористи підбили військовий транспортний літак Іл-76 Повітряних сил Збройних сил України.
  • В авіакатастрофі загинули 49 людей, зокрема 40 десантників з 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади.
  • Це стало найбільшою втратою ЗСУ за період її незалежності. Через трагедію Міноборони відсторонило від своїх обов'язків низку військових. Серед них – заступника керівника АТО генерал-майора Віктора Назарова.
  • Згодом суд визнав винним генерал-майора Назарова і засудив до 7 років в'язниці, проте генерал подав на апеляцію, розгляд якої триває досі.
  • СБУ встановила причетність Кремля до збиття літака.