Таке рішення ухвалили новообрані народні депутати на першому засіданні парламенту.

Дізнайтеся більше: Руслан Стефанчук – віце-спікер Верховної Ради: що про нього відомо

За кандидатуру Стефанчука проголосували 330 нардепів. Проти виступили 26 депутатів з "Європейської Солідарності", 40 утримались, ще 20 не голосували.

Під час промови політик зауважив, що сьогоднішній початок роботи новообраної Ради свідчить про "велике творення України", яке пов'язане з довірою людей та відповідальністю парламентарів.

Попри політичні баталії, попри суперечки, основна функція цього парламенту – складна і щоденна законопроектна робота. Бо тільки законопроекти і рішення Ради можуть стати основною змін у суспільстві,
– сказав Стефанчук.

Руслан Стефанчук – радник та представник Президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді. Доктор юридичних наук, адвокат, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України.

Має досвід у політичному житті країни: працював помічником нардепа від "Блоку Петра Порошенка" Анатолія Матвієнка та віце-прем'єра Степана Кубіва. У 2011-2013 завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради України.

До слова, головою Верховної Ради став лідер "Слуги народу" Дмитро Разумков.

Чим займається віце-спікер у Верховній Раді?Віце-спікер є офіційно заступником, виконує доручення голови Ради і заміняє його за потреби. А ще – взаємодіє з судами (формально, бо суди після реформи не підконтрольні парламенту). Також ця людина забезпечує інформування про діяльність Верховної Ради й зачитує звернення депутатів у п'ятницю.

ада фракції розміщення депутатів парламент
Як розсадять депутатів за фракціями у новій Раді: інфографіка 24 каналу


Спікери Верховної Ради / інфографіка 24 канал