Французькі ЗМІ писали, що це нібито сталося "у зв'язку з міркуваннями безпеки". Однак у Міністерстві оборони України не підтвердили цю інформацію.

Цікаво Умєров запропонував створити Міжнародну робочу групу щодо виведення військ Росії з України

У Міноборони спростували інформацію французьких ЗМІ

Представники Міністерства оборони України повідомили, що інформація про те, що Умєров 18 січня не відвідає Францію "з міркувань безпеки" не відповідає дійсності.

У Міноборони зазначили, що французьку сторону було заздалегідь повідомлено, що візит міністра оборони може бути перенесений через його участь у Ставці верховного головнокомандувача. Водночас на захід з відкриття Коаліції артилерії міністр оборони долучиться дистанційно через відеозв'язок.

У міністерстві також сказали, що на заході вже представлена українська делегація на чолі із заступником Умєрова Іваном Гаврилюком. До того ж українське та французьке Міноборони працюють над новою датою візиту Умєрова до партнерів.

Умєров не поїде до Франції 18 січня

Як повідомляли журналісти Le Monde, 18 січня в Парижі має відбутися церемонія запуску "артилерійської коаліції". Її головне завдання – зміцнення спроможності України протистояти російській агресії. Згодом стало відомо, що Умєров візьме участь у заході в режимі відеоконференції.

Автори матеріалу підкреслили, що коаліція, очолювана Францією та Сполученими Штатами, є важливою частиною Контактної групи з оборони України (Рамштайн), яка об'єднує понад 50 країн, що зобов'язуються підтримувати Київ у його оборонних зусиллях.

У пресреліз Міністерство оборони Франції оголосило про спільні зусилля за участю 23 країн для підтримки України шляхом надання артилерійських можливостей, адаптованих до вимог майбутніх контрнаступів. Ця ініціатива спрямована на задоволення як короткострокових, так і довгострокових потреб української армії.

Пізніше цього дня, за інформацією журналістів, було заплановано візит міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню та Умєрова на промислові об'єкти компанії Nexter у Буржі. Саме там виробляють САУ "Цезар", які мають значну цінність для України. Згодом делегація мала намір відвідати виробника ракет MBDA у Сель-Сен-Дені.

Глава Міноборони України поговорив з Остіном телефоном

  • Міністр оборони України Рустем Умєров 16 січня мав телефонну розмову зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном. Це сталося після того, як главу Пентагону виписали з лікарні після лікування.
  • Міністри обговорили останні новини, зокрема ситуацію на фронті у нашій державі. Крім того, вони висловили плани щодо засідання Контактної групи з оборони України, яке заплановане на 23 січня.
  • Під час розмови Остін запевнив Умєрова у підтримці з боку США та інших союзників. Міністри також домовилися підтримувати тісний контакт.