Очільник Львівської міської ради підкреслив, що хоч у Європі й використовують гасло "ніколи знову", це "знову" непомітно настало. Тож зараз надзвичайно важливо зробити все можливе для того, щоб про Україну чули та не забували.

Читайте також Ракетний удар по Полтавщині та свіжа статистика втрат ворога: головне за 73 день війни

Закликав виходити з прапорами України та вивішувати їх

Андрій Садовий наголосив на тому, що в Європі 8 травня вшановуватимуть жертв Другої світової війни. Водночас російські військові продовжуватимуть вбивати мирне населення України та бомбардувати наші міста.

А все тому, що цивілізована Європа просто не помітила, як під боком зростила справжнє зло. Таке ж зло, проти якого весь світ боровся практично 80 років тому. Російські військові ось уже понад 2 місяці атакують українські міста, розстрілюють та ґвалтують мирне населення, створюють справжні концтабори, де катують та знущаються. А є й ті, кого взагалі депортують.

І замість того, щоб протистояти злу, яким зараз є Росія, в Європі вважають, що краще її не провокувати. Для цього, наприклад, у Берліні заборонили 8 та 9 травня виходити з прапорами України. Мовляв, "для уникнення провокацій". Зауважимо, що відповідна заборона стосується і триколору, але тут і так усе зрозуміло.

Я закликаю усіх вільних людей світу, і перш за все у Німеччині, вийти в ці дні на вулиці під синьо-жовтими прапорами та вивішувати їх на своїх будинках. Сьогодні саме цей прапор є запорукою того, аби жахи війни не прийшли до вас "ніколи знову",
– підкреслив Садовий.

Що відомо про заборону українського прапора в Берліні

Державну символіку у Берліні заборонили використовувати на заходах 8 та 9 травня. Про це свідчить документ, який опублікувала місцева поліція.

З незбагненних причин український стяг прирівняли до символіки як росіян, так і сепаратистів. Пояснити своє рішення правоохоронці не стали. Та й часу для оскарження відповідного рішення вони залишили вкрай мало.

Зауважимо, що активісти з України раніше домовлялися з місцевою владою. Вони хотіли провести мирну акцію, під час якої вшанують жертв Другої світової війни. Під час неї, нагадаємо, загинули мільйони українців.

Цікаво, що правоохоронці спочатку погодилися з пропозицією активістів. Згодом, 6 травня, їм відправили листа, в якому вказується про заборону використання державної символіки. Її не можна буде мати під час відвідування пам'яток Другої світової війни 8 та 9 травня. Не можна буде відвідувати ці локації представникам українських організацій. Ба більше, заборонені українські військові пісні та марші.

Тим часом у Радбезі ООН пролунала цинічна заява про війну в Україні: дивіться відео