Зустріч лідерів Європейського Союзу з президентом США Джо Байденом відбудеться 15 червня у Брюсселі. Дату підтвердили під час зустрічі генсек європейської зовнішньополітичної служби Стефано Санніно і заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

Нещодавно Білий дім і Кремль погодили зустріч Путіна і Байдена: місце та час

Говорили і про Україну

Дипломатичні представники ЄС і США схвально поставилися до організації спільного саміту. Його оцінюють як важливий крок у відродженні трансатлантичного партнерства.

До того ж вони обговорили низку питань зовнішньої політики, що становлять взаємний інтерес. Зокрема, таких як Росія, Україна та Білорусь, а також нещодавнє загострення в Ізраїлі. Вони також підкреслили спільну зацікавленість у покращенні зв'язку та підтримці партнерів.

Після саміту з ЄС – зустріч із Путіним

25 травня і Білий дім, і Кремль підтвердили, що Путін і Джо Байден зустрінуться 16 червня у Женеві. У ЗМІ вже з'явилася інформація, що ця зустріч може відбутися у женевському готелі InterContinental.

У Білому домі заявили, що на зустрічі передовсім говоритимуть про двосторонні відносини США і Росії. Втім, Байден збирається підняти і питання цілісності України, а також ситуації у Білорусі.

Перша зустріч Байдена і Путіна: коротко

  • З проханням про необхідність зустрічі до Путіна першим звернувся Байден.
  • Президент США запропонував Путіну зустрітись ще наприкінці квітня під час телефонної розмови.
  • Локацією для зустрічі вирішили обрати третю країну.
  • 25 травня офіційні представники сторін повідомили, що перемовини відбудуться 16 червня у Швейцарії.