Дмитро Кулеба під час свого брифінгу на саміті миру відповів на питання, чи буде Росія учасницею наступного такого саміту. За його словами, наступний саміт мав би ознаменувати кінець війни.

Дивіться також Заяви Путіна про мир мали на меті збити з пантелику Саміт миру, – ISW

Україна потребує сильної позиції

Кулеба відзначив, що для того, щоб закінчити війну, потрібно запросити й протилежну сторону. Він пояснив, що з текстом комюніке немає якихось труднощів.

Скінчити війну можна тільки посадивши обидві сторони за стіл перемовин. Ми та, власне, наш президент Володимир Зеленський хочемо для України найсильнішої позиції,
– наголосив глава МЗС України.

Напередодні російський президент Владімір Путін запропонував Україні мирні переговори, однак на своїх умовах. Зокрема, він вимагає, щоб Україна вивела війська з "нових регіонів Росії".

Робота над спільною декларацією на Саміті миру завершена

  • 16 червня завершиться Саміт миру, за підсумками, якого буде ухвалена резолюція. Країни, які не присутні на заході, зможуть також долучитися до неї пізніше.
  • За словами очільника МЗС України, спільна робота над текстом підсумкової декларації вже завершена.
  • Міністр наголосив, що вже відомі декілька країн, які проводять внутрішній аналіз спільного комюніке та планують приєднатися до нього, хоча їх немає на саміті.