Молдовське видання з посиланням на президентську інституцію пише, що Майя Санду зустрінеться з українським лідером Володимиром Зеленським.

Раніше Санду оголосила, що незабаром відвідає Київ

Президентка Республіки Молдова Майя Санду сьогодні, 27 червня, перебуває з робочим візитом у Києві. Протягом дня глава держави відвідає міста Бородянка, Буча та Ірпінь, а також зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським,
– повідомили в офіційній заяві.

Про ймовірний візит президентки стало відомо вчора, однак в Офісі Президента наголошували, що завчасно про візит Майї Санду повідомляти не будуть, з міркувань безпеки.

До слова, цей підхід застосовують щодо всіх іноземних політиків та лідерів – їхні візити заздалегідь не анонсують і про них стає відомо вже безпосередньо після прибуття іноземних гостів до нашої держави.

Перед самітом лідерів Євросоюзу, на якому Україні та Молдові надали статус кандидатів на членство в ЄС, Майя Санду та Володимир Зеленський провели телефонну розмову.

В більшості областей – повітряна тривога

Наразі в Києві та на Заході України оголошено повітряну тривогу. Сигнали про небезпеку ракетного удару у столиці оголосили о 11.27.

На інтерактивній онлайн-карті повітряних тривог в Україні можна переглянути, де наразі є небезпека ворожих атак з неба.

Близько 12 почались відбої, зокрема, в Києві. На щастя, обійшлося без "прильотів".

Україна та Молдова отримали статусу кандидатів на членство в ЄС

  • 28 лютого Україна офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу. Через кілька днів заявки подали Молдова та Грузія.
  • 23 червня на саміті лідерів ЄС було ухвалене рішення щодо надання Україні та Молдові статусу кандидатів на членство.
  • Однак обидві країни повинні виконати низку вимог, щоб підтвердити цей статус.
  • Водночас Грузія не отримала статусу кандидата. Лідери ЄС визнали право Грузії на те, щоб отримати статус кандидата, однак його нададуть лише після розв'язання деяких питань.

Цікаво – чому Молдова та Грузія долучилися до "Рамштайну-3": дивіться відео