Нещодавно росіянам заборонили в'їжджати в Євросоюз на своїх автомобілях, перевозити планшети, валізи, шкіряні вироби, дорогоцінне каміння та багато іншого. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, додавши, що вже були випадки, коли автомобілі росіян арештовували за кордоном.

Читайте також Бензоколонка без пального та рубль, що стрімко падає: як Росія загнала себе в економічну пастку

Ніякої русофобії немає

Попри те, що росіяни постійно скаржаться на нібито "вірус русофобії", але насправді всі ці обмеження передбачені новим санкційним пакетом.

Росіяни можуть в'їжджати на велосипеді й без телефона, але і це тепер під великим питанням,
– сказав політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Він також розповів про ідею ставити росіянам контрольні запитання перед в'їздом у західні країни й фіксувати відповіді на відео. Наприклад, чий Крим, яким є ставлення до війни, чи вважають вони Владіміра Путіна терористом. Якщо людина збрехала, тоді мали б оприлюднюватися відеозаписи.

"Мені ця ідея дуже подобалась, але її відклали через розмови про права людини. Хоча тут ми говоримо про росіян, які підтримують війну, а я не знаю як до них можна застосувати права людини", – сказав Борис Тизенгаузен.

Політтехнолог розповів, як змінилося життя росіян за кордоном: дивіться відео

Прихильників Путіна депортують з країн ЄС

Сьогодні дедалі частіше помітні випадки депортації прихильників Путіна і війни, яку він розв'язав. Таких людей знаходять навіть у соцмережах і відправляють назад додому.

Пригадайте, як багато було різних автопробігів на російських машинах з ворожою символікою і гаслами. Зараз їх не проводять, тому що кількох лідерів цих рухів уже депортували. Тому все йде за планом, але звісно не за путінським,
– зауважив Борис Тизенгаузен.

Санкції проти Росії

  • Єврокомісія підтвердила інтерпретацію санкційного законодавства стосовно країни-агресорки. Так, росіянам заборонили ввозити косметику, валізи, ноутбуки, шампуні, зубні пасти і навіть туалетний папір.
  • Ще раніше уряд Італії призупинив участь громадян Росії та Білорусі в програмі Investor Visa for Italy. Вона передбачала можливість тим, хто інвестував велику суму коштів у країну, отримати посвідку на проживання. Щоб отримати таку візу, необхідно інвестувати щонайменше 250 тисяч євро в італійський стартап або вкласти 500 тисяч євро у місцеву компанію.
  • Декілька російських олігархів подали позов до суду ЄС з проханням скасувати накладені на них санкції, опираючись на те, що вони нібито неправомірні. Суд Євросоюзу таку заяву відхилив. Там також зазначили, що санкції накладають не лише на тих, хто бере безпосередню участь у війні проти України, але й тих, хто залучений у секторах економіки, які окупанти використовують для агресії.