Такі пропозиції передала Міжвідомча робоча група з питань реалізації санкційної політики. Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зверніть увагу Під ударом ВПК: США розширили санкції проти Росії

РНБО розгляне нові санкції проти Росії

Так, Міжвідомча робоча група рекомендувала передати на розгляд РНБО пропозиції щодо ухвалення санкцій проти понад 1 300 представників силових органів Росії. Зокрема, ФСБ, служби зовнішньої розвідки, нацгвардії, міністерства внутрішніх справ, судової влади. Тобто проти осіб, які безпосередньо причетні до злочинів в Україні.

Також рекомендовано направити до РНБО пропозиції санкцій проти понад 500 юридичних та фізичних осіб ІТ-сфери Росії. Це виробники програмного забезпечення чи обладнання, компанії та особи, пов’язані з соцмережами, різними платформами, які режим Путіна використовує для пропаганди.

Нагадаємо, що за 4 місяці роботи МРГ Радою нацбезпеки та оборони ухвалено, а президентом введено в дію рішення про запровадження санкцій проти 3 134 фізичних та 1 374 юридичних осіб.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що зараз є задача – санкції проти "Росатома".

Ми ще в листопаді в рамках санкційної групи Макфола-Єрмака пропонували детальний план цих санкцій. Росія ж продовжує шантажувати світ ядерною зброєю, а "Росатом" сподівається нарощувати експортну виручку. Їхній портфель закордонних замовлень становить 200 мільярдів доларів. Так не може бути,
– заявив Єрмак.

Він наголосив, що вони системно працюватимуть над тим, щоб санкції проти "Росатома" стали реальністю.

Санкції проти Росії: останні новини